Vážení čtenáři, berte prosím dnešní článek jako takový ucelený průvodce pro ty, kteří právě vybírají koupi slunečních nebo dioptrických brýlí online. Při výběru nových brýlí na vás může čekat několik překážek. Ale i s nimi se dá snadno vypořádat, jak se dozvíte v dnešním článku.

Vybírejte z ověřených e-shopů

I v dnešní době můžete narazit na e-shop, který bude nabízet zboží značně pod cenou nebo takové zboží, které nemusí ani zdaleka odpovídat popisu, který je na produktové stránce vypsán. Z nově koupených brýlí pak můžete být lehce zklamáni.

Abyste takovým nepříjemnostem předešli, všímejte si například jaké má daný online obchod hodnocení na webu Heuréka.cz. Pokud uvidíte, že spokojenost zákazníků je blízka 100%, můžete to brát jako jakousi záruku spolehlivosti a s daným e-shopem se klidně pustit do procesu nakupování.

Nakupujte u specialistů v oboru

Vždycky je lepší nakupovat jakékoliv zboží u specialistů v daném oboru. Pokud nakupujete v eshopu, kde najdete sortiment zboží od granulí pro psa, přes letní pneumatiky až pro psací potřeby pro vašeho prvnáčka, může se samozřejmě jednat o solidní e-shop s kvalitními produkty, ale často se stane, že narazíte na problémy s technickou podporou ohledně dotazů techničtějšího rázu.

Pokud máte ohledně brýlí hlubší dotazy či nejasnosti, specialisté v oboru vám jistě poradí vždy na výbornou. Specialisty poznáte tak, že jejich e-shop prodává pouze užší typ zboží, který spolu hezky koresponduje.

Brýle kupujte podle typu obličeje

Každý máme samozřejmě jiný tvar obličeje, nicméně i v tomto případě lze generalizovat a drtivou většinu obličejů rozdělit do několika základních skupin.

  1. Brýle pro hranatý tvar obličeje
  2. Brýle pro kulatý tvar obličeje
  3. Brýle pro oválný tvar obličeje
  4. Brýle pro srdcovitý tvar obličeje
  5. Brýle pro lichoběžníkový tvar obličeje

bryle-podle-typu-obliceje

1. Brýle pro hranatý tvar obličeje

Odpovídá vaše tvář paní figurantce na prvním obrázku? Poohlédněte se po brýlích s oválným tvarem a s úzkými obroučky a naopak se pokuste vyvarovat brýlím s širokými a ostře hranatými obroučky

2. Brýle pro kulatý tvar obličeje

Pro vás jsou naopak vhodné brýle hranatějšího tvaru a opět vsaďte na obroučky tenčí. V tomto případě je obecně doporučováno nenosit brýle kulatého tvaru. Zapomeňte tedy na Lennonovky.

3. Brýle pro oválný tvar obličeje

U vás je to jednoduché. K vaší tváři se dle odborníků hodí v podstatě všechny typy brýlí. Můžete si dokonce dovolit luxus nošení výrazných brýlí, které zaručeně upoutají pozornost na první pohled.

4. Brýle pro srdcovitý tvar obličeje

Vsaďte na brýle s kulatými i oválnými sklíčky. Obroučky zvolte tenčí. Vyhněte se hrubým obroučkům.

5. Brýle pro lichoběžníkový tvar obličeje

Vaší tváři budou nejvíce slušet brýle s tvarem obdobným lichoběžníku. Zkuste takové, které se rozšiřují v horní části. Opticky tím zdůrazníte horní část vaší tváře, což je ve vašem případě žádoucí.

Více podrobných informací najdete zde: http://www.opti24.cz/bryle-podle-obliceje

A co sluneční brýle?

slunecni-bryle

Pro správný výběr slunečních brýlí bychom vedle estetického dojmu neměli zapomenout i na jejich funkční a vlastně klíčovou vlastnost a tou je ochrana proti slunečnímu záření.

Jak poznat, že sluneční brýle splňují normy?

Odpověď je jednoduchá. Hledejte značku EEC. Značka EEC deklaruje, že brýle mají dostatečné a zcela jasně deklarované vlastnosti, díky kterým jsou brýle schopny pohlcovat škodlivé UV záření. Tím dosáhnete kýžené a tolik důležité ochrany očí i citlivé pokožky, která se v okolí očí nachází.

Pozor na pobyt na horách

Pokud se chystáte nebo pokud často pobýváte ve vysokohorských oblastech, vaše sluneční brýle by měly splňovat další důležité kritérium a tím je vedle ochrany proti UVA záření ochrana proti UVB záření. Takové brýle poznáte tak, že při manipulaci s vaším smartphonem s dotykovým displejem jen stěží odečítáte z vašeho displeje.

Další informace ohledně výběru brýlí najdete i na stránkách dtestu zde: http://www.dtest.cz/clanek-2214/11-rad-ktere-ochrani-vas-zrak.

Máte doma padnoucí brýle? Změřte si je.

Pokud jste spokojeni s tím, jak vám vaše brýle padnou, jednoduše si je dle návodu níže změřte. Můžete si pak snadno zakoupit brýle online z pohodlí domova a nebudete muset mít obavy, že by vám nové brýle neseděly.

bryle-rozmery-jako-merit[1]
Pro bližší informace doporučujeme pročíst Návod na změření rozměrů brýlí.

Tip redakce: sluneční brýle i brýle dioptické můžete zakoupit online na http://www.opti24.cz/.

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments