Jak si udržet novoroční předsevzetí a motivovat se ke cvičení?

Spousta z nás si dává novoroční předsevzetí, ale jak dlouho nám to vydrží? Většina lidí ukončí své novoroční předsevzetí už v půlce ledna a ti silnější zhruba v této době. Je jedno, jak vaše novoroční předsevzetí zní. Co je ale důležité? Neustále se motivovat a jít si za svým cílem. Chcete vědět, jak na to? Zkuse naše tipy!

Buďte realističtí

Malé cíle vedou k těm velkým, proto je velmi důležité dávat si takové cíle, které jste schopni splnit. Představa, že shodíte 10 kg za měsíc, je nereálná. Slevte ze svých nerealistických nároků a věřte, že vám to půjde lépe. Udělejte si chvilku a sepište si, kolik byste chtěli reálně zhubnout nebo přibrat. Co byste chtěli nejvíce změnit.

Udělejte si jasný plán a vše si zapisujte

Důslednost je nesmírně důležitá. Vytvořte si přesný plán, kdy, jak dlouho a co budete cvičit a ten důsledně dodržujte. Vyzkoušejte si také plánování s pomocí kalendáře a vše si po splnění poctivě odškrtávejte.

Další oblíbená možnost je založení speciálního deníčku, do kterého si budete psát, co jste dnes cvičili, co jste jedli, kolik jste vypili vody a vše ostatní, co k zdravotnímu stylu patří. Zapisujte si pravdivě vše – i pokud jste si dali něco nezdravého, nelžete sami sobě, je to pro vás. Zapisováním svých hříchů si třeba příště rozmyslíte, jestli si znovu dáte čokoládový dezert k odpolední kávě.

Sdílejte své pokroky s ostatními

Cvičili jste dnes, byli jste běhat nebo jste si uvařili něco zdravého? Sdílejte to s ostatními lidmi. Podpora okolí je důležitá a sdílení dokáže perfektně motivovat. Přidejte si na svých sociálních sítích profily lidí, kteří vás budou inspirovat a motivovat. Dobré je také se přidat do různých skupin na sociálních sítích, které se zabývají cvičením. Navzájem se tak můžete s ostatními podporovat a naučíte se něco nového.

Nečekejte

Lidé si často říkají, že začnou od pondělí, příští měsíc a podobně. Proč čekat na určité datum, než začnete cvičit? Začněte ještě ten den. Pokud den skončil, začnete hned ten druhý. Zbytečné odkládání vám nepomůže.

Buďte trpěliví

Začátky bývají těžké, jelikož si zvykáme na něco nového. Nenechte se odradit a buďte trpěliví. Výsledky neuvidíte po týdnu, ale pocit, který budete mít až výsledky uvidíte, je nepopsatelný.

Foto: Unsplash.com.