Jak si udržet krásu i ve zralém věku

Moderní ženy chtějí zůstat krásné pokud možno do co nejvyššího věku. Současná společnost si to přímo žádá. Nenosí se vrásky, povislá pleť, ani šedivé vlasy. A většina žen se samozřejmě snaží tomuto trendu vyhovět. 

Zdá se, že současná doba přeje jen mladým a krásným. A když už nejsme mladé v občance, chceme alespoň mladě vypadat. Mladistvé vzezření je znakem zdraví, úspěchu a vitality. A toho využívá kosmetický průmysl i kliniky estetické a plastické chirurgie, které se předhánějí nabídkou různých procedur, jejichž cílem je klientku omladit.

Krása, zdraví a psychická pohoda

Na tom chtít vypadat mladě rozhodně není nic špatného. Pokud se cesta za krásou vezme ze správného úhlu. Uvědomte si, že mladistvý vzhled jde ruku v ruce se zdravím a psychickou pohodou. Proto se ke kráse jako takové stavte komplexně. Pokud se tedy ptáte, zda je možné oddálit stáří, odpovíme vám, že ano. A nemáme na mysli jen drahé zákroky plastických chirurgů a estetických dermatologů.

Foto: Depositphotos.com

Správný jídelníček a pitný režim

Možná to bude znít jako obehraná písnička, ale bez kvalitní stravy s dostatkem vitamínů, minerálů a stopových prvků to nepůjde. Ty se ale v rámci možností do sebe snažte dostat v jejich přirozené formě, tedy v ovoci, zelenině a luštěninách. Ty by jídelníčku žen po padesátce měly dominovat. Všechny tyto potraviny totiž obsahují velké množství antioxidantů, které ochraňují před volnými radikály, jež urychlují stárnutí. A hodně pijte – čistou vodu, minerálky a bylinkové čaje.

Vápník a vitamín D

Stejně důležité ovšem jsou i rostlinné potraviny bohaté na vitamín D a vápník. Obojí je nezbytné pro silné kosti, vitamín D navíc podle posledních výzkumů hraje i důležitou roli v prevenci onemocnění covid 19. Přiměřeně se však stavte ke konzumaci mléčných produktů. Živočišné bílkoviny podporují vylučování vápníku z kostí do moči, takže nakonec ztratíte více vápníku, než ho přijmete. Skvělým zdrojem vápníku jsou mandle a mandlové mléko.

Pozor na nadměrné slunění!

Mezi přírodní zdroje vitamínu D patří houby a sluníčko. Dostatek vitamínu D vám zajistí deseti až třicetiminutové vystavení slunci každý den. Delší čas strávený sluněním způsobí spíše více škody než užitku. Prudké sluneční záření je přímo odpovědné za stárnutí kůže, vznik melanomu a rakoviny kůže. Před ní se chraňte kvalitním opalovacím přípravkem s vysokým UV faktorem.

Foto: Pexels.com

Nekuřte!

Je známo, že kouření škodí zdraví. Ovšem navíc také urychluje stárnutí!

Sportujte!

Doporučit samozřejmě lze i přiměřenou sportovní aktivitu. Pohyb normalizuje krevní tlak, prospívá kostem, působí proti rakovině, kardiovaskulárním onemocněním a v neposlední řadě i podporuje dobrou náladu, tedy pozitivní psychické rozpoložení.

Foto: Depositphotos.com

Nepodceňujte zdravotní prevenci

Pravidelně absolvujte všechny doporučované zdravotní preventivní prohlídky včetně těch stomatologických. Ke kráse samozřejmě patří i zdravý chrup. Ke klasické péči stomatologické zařaďte i služby dentálních hygieniků. Dentální hygiena vaše zuby nejenom dokonale vyčistí, ale také vás naučí, jak se o něj dobře starat.

Foto: Pexels.com

Používejte vhodnou kosmetiku

Správná péče o pleť je v tomto věku základem. Jednou za měsíc si zajděte na kosmetiku a používejte kvalitní kosmetické přípravky vhodné právě pro vaši věkovou kategorii. Vhodné jsou regenerační přípravky podporující tvorbu kolagenu.

Dělejte si radost

Především se však mějte rády a dělejte si radost. Tu a tam si zajděte ke kadeřníkovi, na masáž, na dobrý oběd a něco hezkého si kupte. Zkrátka si dělejte radost. Ta mnohdy dokáže více, než drahé kosmetické procedury.


Avatar

Redakce

Bavíme, radíme a inspirujeme. Jsme FashionMagazin.cz a na českém internetu fungujeme už od roku 2012!