Jak si co nejdéle udržet intenzivní odstín barvených vlasů

Udělaly jste si radost, navštívily kadeřníka a domů přišly s novou barvičkou ve vlasech? Rozhodly jste se pro změnu odstínu své hřívy a nyní se na sebe nemůžete vynadívat do zrcadla, protože ta barva je prostě boží? Pak určitě chcete, aby vám krásný odstín barvených vlasů vydržel co možná nejdéle.

O barvené vlasy je potřeba pečovat. Vyžadují si naši pozornost a to zejména v tomto období, kdy sluníčko mnohdy nemilosrdně praží. Poradíme vám, jak si co nejdéle udržet intenzivní odstín barvených vlasů.

Používejte speciální kosmetiku pro barvené vlasy

Všimly jste si, že v drogerii seženete speciální pečující kosmetiku určenou právě pro barvené vlasy? Možná vás napadlo, že je to jen další z mnoha triků šikovných výrobců, kteří se z vás snaží vylákat peníze. V tomto případě to ale není tak úplně pravda.

Vlasová kosmetika určena přímo pro péči o barvené vlasy není reklamním trikem, ale naopak přesně tím, co vaše barvená hříva potřebuje. Obarvený vlas je poškozený, je sušší a má nepravidelnou strukturu. Proto potřebuje kvalitní vlasovou kosmetiku, která během určité doby poškození vzniklé zásahem barvy napraví a zabrání dalšímu poničení vašich vlasů.

Myslete na ochranné přípravky s UV filtrem

Vystavit se během horkých měsíců hřejivým paprskům slunce? Velmi lákavé, viďte? Která z nás by odolala opalování, díky kterému je naše pokožka tak svůdně bronzová. Pro takový efekt jsme ochotné strávit na sluníčku klidně celé hodiny! Málokterá z nás si ale dokáže uvědomit, že barveným vlasům pobyt na sluníčku ani trochu nesvědčí.

Sluneční paprsky škodí nejen tělu, ale také vlasům. Zároveň není žádným tajemstvím, že právě sluneční paprsky stojí za rychlejším vyblednutím barev – a to jak na oblečení, tak i ve vlasech. Řešením je používání speciálních přípravků na vlasy s obsahem ochranného UV filtru. Pokud vám nevadí šátky nebo klobouky, určitě jimi své barvené vlásky v létě co možná nejvíce chraňte.

Foto: Shutterstock.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.