Jak se zbavit zubního kamene

Krásný úsměv dokáže odzbrojit. Všechny se chceme vesele usmívat beze strachu, že by si někdo v našem okolí pomyslel, že zanedbáváme zubní hygienu. Co ale mnohým z nás trochu brání ve štěstí, je neřád se jménem zubní kámen…

Zubní kámen nevznikne ze dne na den, rozhodně ani přes noc. Naopak, jeho tvorba je postupná a vzniká v důsledku nahromaděného zubního plaku – když si dlouho nečistíte zuby. Zubní plak má tendence mineralizovat, vytvářet skvrnky a postupně se mění v zubní kámen.

Foto: Pexels.com

Zubního kamene se doma nezbavujte

Pokud se samy na sebe usmějete do zrcadla a zjistíte, že vám zuby „zdobí“ zubní kámen, možná vás napadne, že se tohoto nezvaného hosta pokusíte z vaší pusy vystěhovat svépomocí v pohodlí domova. My však radíme tohle rozhodně nezkoušet na vlastní triko, protože nezkušená manipulace může způsobit poškození zubní skloviny nebo podráždění dásní.

Foto: Pexels.com

Svěřte se do rukou odborníka

Máte-li na zubech zubní kámen, nenechávejte návštěvu dentální hygieny až na poslední chvíli a raději se k němu objednejte co nejdříve – specialita zbaví zuby plaku, krásně vám zoubky vyleští a s pomocí speciálního nástroje dá sbohem také zubnímu kameni. Na rozdíl od amatérských pokusů, do kterých by se některé z nás bez rozmýšlení vrhly u sebe doma, si specialista poradí také s mezizubním prostorem – a to se vám svépomocí prostě nepovede.

Nejlepší je vzniku zubního kamene předcházet

Nejlepší obranou proti zubnímu kameni je prevence jeho vzniku. Proč řešit, jak se zubního kamene zbavit, když mu nemusíte dovolit, aby vůbec vznikl? Nejjednodušší je čistit si zuby a to ideálně s pomocí elektrického rotačního kartáčku, který je podle odborníků efektivnější nežli klasický manuální zubní kartáček. Zuby byste si měly čistit dvakrát denně, protože zubní plak se na zubech začíná tvořit již čtyři hodiny po jejich vyčištění – zbytky jídla, pití, sliny a bakterie.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.