Trápí vás nevzhledné váčky pod očima? Za jejich vznikem můžete hledat nejen nedostatek spánku, ale třeba i první známky stárnutí nebo se vám prostřednictvím nich vaše tělo snaží naznačit, že v sobě zadržuje nadměrné množství vody. Tak či onak se určitě shodneme na tom, že váčky pod očima nejsou zrovna přitažlivým kosmetickým doplňkem – ba spíše naopak. Jak se jich zbavit? To vám rádi poradíme!

Váčky pod očima nevypadají dobře. Nelze se divit, že se jich chcete zbavit!

Váčky pod očima vás sice po zdravotní stránce nijak neohrožují a vlastně ani neomezují, nicméně se jedná o nedokonalost, se kterou se zejména ženy smiřují jen velmi těžce. Díky nim se vám může pozměnit výraz tváře a vy tak můžete na své okolí působit nejen unaveně, ale i opuchle a zkrátka tak nějak jinak. A to přece nikdo nechce.

I když váčky pod očima nejsou nebezpečné, je jasné, že se jich chcete zbavit. Nelze se tomu divit, proto vám místo toho rádi poradíme, jak jim říci sbohem a z vašeho obličeje je vyhnat. Nadobro!

Zbavte se váčků pod očima jednoduše

Když se ráno probudíte a při pohledu do zrcadla zjistíte, že se vám pod očima vytvořily váčky, nepropadejte panice a nezoufejte si. Místo toho vsaďte na naše tipy, s jejichž pomocí se jich zbavíte – rychle, jednoduše a efektivně.

Studené sáčky heřmánkového čaje

Máte doma heřmánkový čaj? Ano? Tak výborně! Nejdříve sáček heřmánkového čaje zalijte horkou vodou, nechte jej vychladit a poté jej na pár minut schovejte do mrazáku. Poté ho vytáhněte a přiložte jej na oblast pod očima. Na pár chvilek se uvolněte, dejte si nohy nahoru a nerušeně relaxujte. Studené čajové sáčky plné heřmánku působí uklidňujícím dojmem a na váčky pod očima jsou doslova zázračné.

Pitný režim

Proti váčkům pod očima skvěle pomáhá dodržování pitného režimu. Na ten bohužel mnoho lidí zapomíná a pije méně, nežli kolik si jejich tělo žádá. Nejenže vás dodržování pitného režimu váčků pod očima zbaví, ale zároveň zafunguje i jako prevence proti jejich vzniku. A to rozhodně není k zahození.

Železo

Za váčky pod očima doplněné o nevzhledné tmavé kruhy můžete hledat i nedostatek železa. Lidé s chudokrevností mívají s váčky problém, možná patříte mezi ně a ani o tom nevíte. Nedostatek železa v těle lze ale snadno napravit – a to i prostřednictvím stravy. Zařaďte do svého jídelníčku potraviny, které v sobě železo přirozeně obsahují. Patří sem například červené maso, luštěniny, mořské plody nebo semínka.

Plátky syrových brambor

Naše babičky si vždycky uměly poradit, ať už jim osud do cesty postavil cokoli. Takovou babskou radou je přikládání plátků syrových brambor na váčky, které se vytvoří pod očima. Opět si dejte nohy nahoru a pár minut nechte brambory na očích působit – podle babiček brambory disponují nejen schopností snížit otok, ale zároveň umí vybělit tmavé kruhy, které váčky pod očima často doprovází.

Foto: Unsplash.com.

Líbil se ti článek?

Sdílej ho s přáteli
TwitterFacebookWhatsAppLinkedInPinterest
Načítání...

Diskuze