Zbavte se přebytečného tuku na bocích. Omezte cukr a vyřaďte alkohol

Chcete vědět, jak se zbavit tuku na bocích? Při dodržení následujících doporučení to kupodivu jde poměrně rychle a bezbolestně. Zjistěte, jak rychle zhubnout oblast boků a jak si své nové štíhlejší já!

Vyřaďte ze svého jídelníčku cukr

Zdravé stravování je pro likvidaci přebytečného tuku na bocích klíčové! Přidaný cukr se nachází v potravinách a nápojích, jako jsou sušenky, bonbony, průmyslově zpracované potraviny, limonády a další. Tyto pochutiny ovšem nepatří do zdravého jídelníčku. Chcete-li i tak ukojit ou touhu po sladkém, nahraďte rafinovaný cukr přírodním cukrem, který najdete v ovoci.

Omezením cukru shodíte tuk na bocích a zmírníte riziko vzniku cukrovky, metabolického syndromu nebo srdečních chorob.

Tip: V kuchyni můžete použít umělé sladidlo například ve formě rostlin, jako je oblíbená stévie.

Zaměřte se na zdravé tuky

Zdravé tuky se objevují v potravinách, jako je olivový olej, ořechy, semena, avokádo nebo v mastných rybách, jako je losos, tuňák a další.

Foto: Unsplash.com

Zdravé tuky pomáhají, abyste se cítili sytí po delší dobu. Zároveň díky nim přijmete méně kalorií.

Přidejte vlákninu

Potraviny, obsahující vlákninu, tělo tráví pomaleji a vy díky tomu nehladovíte.

Foto: Unsplash.com

Díky vláknině se nebudete přejídat a začnete hubnout. Navíc svému tělu dodáte spoustu živin a podpoříte správnou funkci svých střev.

Hýbejte se

Tělo bere energii ze sacharidů, tuků a bílkovin. Budete-li se po celý den hýbat, bude vaše tělo potřebovat víc energie a začne spalovat tuky v bocích i v jiných částech těla.

Foto: Unsplash.com

Pokud máte sedavé zaměstnání, snažte se pravidelně, například každou hodinu, projít po místnosti a večer si dopřejte aspoň příjemnou procházku.

Tip: Jak se zbavit tuku na bocích pomocí cvičení? Využít můžete aerobní aktivity (např. běh, plavání, jízda na kole), intervalový trénink HIIT (tabata) nebo posilování (dřepy, kliky, prkno).

Nestresujte se

Stres má dopad nejen na psychické, ale také na fyzické zdraví. Vyvolává produkci kortizolu, stresového hormonu, který produkují vaše nadledviny v reakci na stresovou situaci.

Stres může nejen způsobit hromadění tuku na bocích, ale také v oblasti břicha.

Tip: Stresové situace můžete zvládat lépe, budete-li dostatečně odpočívat. Doporučujeme spát 7-8 hodin denně. Spánek vám dodá energii a posílí vaše nervy.

Jezte bílkoviny

Protein vás nejen udrží sytými po delší dobu. Studie prokázaly, že strava bohatá na bílkoviny účinněji redukuje tuk na bocích a v oblasti břicha, než potraviny s nižším obsahem bílkovin.

Dopřejte si bílkoviny ve formě masa, vajec, ořechů, semen, luštěnin nebo mořských plodů.

Pijte hodně vody

Pro zdraví je dostatečná hydratace nezbytností! Vyhněte se slazeným nápojům a dopřejte si čistou vodu, čaj nebo minerálku.

Neslazené nápoje zaplní váš žaludek a vy nebudete mít potřebu tolik mlsat. Následkem toho budete spalovat tuky v bocích mnohem rychleji!

Tip: Vyhněte se alkoholu, který obsahuje obrovské množství cukru!


Avatar

Karel Balek

Nadšený fotograf, věčný optimista a snílek. Rád poznávám cizí kultury, miluji dobré espresso a v neposlední řadě se zajímám o módu a oblékání ... Asi proto píši pro FashionMagazin.cz.