Horkého léta se většina z nás nemohla dočkat. Sluníčko, opalování – no prostě paráda! Slunění má však  dvě strany mince, nejenže díky němu načerpáme vitamín D a získáme snědou pokožku, ale také se mohou objevit nežádoucí pigmentové skvrny.

Pigmentové skvrny mají tendence objevit se tehdy, kdy na sluníčku strávíme více času, nežli kolik je zdrávo. Nepěkné fleky však nekorespondují s naší představou o perfektním vzhledu. Dá se s tím něco dělat?

Proč pigmentové skvrny vznikají?

Jak již bylo zmíněno o pár řádků výše – nadměrný pobyt na sluníčku. Když trávíme mnoho času sluněním,  začne se v naší pokožce zvyšovat množství melaninu. To je pigment, který pohlcuje UV paprsky a chrání naši kůži před škodlivým zářením.

Pokud to s opalováním nepřeháníte, dosáhnete rovnoměrného opálení, krásně snědé pokožky. Je-li ale působení slunečního záření dlouhé, začne pokožka produkovat již zmíněný melanin a právě tím se objeví pigmentové skvrny.

Lze pigmentovým skvrnám předejít?

To je otázka, na kterou se určitě zeptá každá žena či dívka, kterou náhle objevné pigmentové skvrny potrápí. Prevence přitom není složitá, může ale hodně pomoci.

V létě by pro nás měla být samozřejmost používat kvalitní ochranu, nezapomínejte proto na krémy s ochranným faktorem. Některé ženy mají k tvorbě pigmentových skvrn větší tendence nežli jiné, pokud mezi ně patříte, chraňte pokožku nejen v létě, ale i během celého roku.

Dá se zbavit pigmentových skvrn?

Pokud se vám na těle objevily pigmentové skvrny,  je jasné, že se jich chcete zbavit. Lze to vůbec? Naštěstí ano.

Jedná-li se pouze o drobné a světlé skvrny, vystačíte si s pomocí korektoru. Dalším způsobem je chemický peeling, který odstraní svrchní vrstvu kůže a společně s ní i pigmentové skvrny. Pomoci mohou i přírodní oleje.

Foto: Pexels.com.

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments