Jak se zbavit nežádoucí barvy vlasů, když se nepovede barvení? Pomohou babské rady i běžné suroviny z kuchyně

woman in black and white striped long sleeve shirt

Spousta žen se při snaze dosáhnout změny image spoléhá sama na sebe. Místo toho, aby si na barvení vlasů zašly ke kadeřnici (což je ostatně v současné chvíli nemožné), raději se do této proměny pouští na vlastní pěst. Touha po samostatnosti ale ne vždy dopadne dobře.

Už se vám někdy stalo, že jste si chtěly doma obarvit vlasy, ale výsledek bohužel nebyl úplně takový, jak jste si představovaly? Někdy stačí velmi málo a výsledná barva vypadá úplně jinak. Jak se tedy co nejdříve zbavit nežádoucí barvy a napravit tu pohromu?

Hlavně klid!

Máte za sebou celý proces barvení a ve finále jste zjistily, že výsledek rozhodně není takový, jaký měl být? Úplně první věc, kterou v daný okamžik můžete udělat, je zachovat klid.

Možná máte špatně nabarvené vlasy, možná vám na některých místech barva chytla úplně v jiném odstínu, v každém případě se ale svět nezbořil. Pořád jsou to „jen“ vlasy a panikou rozhodně ničeho nedosáhnete.

Foto: Shutterstock

Pár dní pauza!

Barvení je v každém případě pro vaše vlasy obrovská zátěž, proto je zapotřebí nechat vlasům několikadenní odpočinek od drastických procedur. Během těchto několika dní se zkrátka musíte smířit s tím, že výsledný efekt není podle vašich představ.

Umožněte tedy hřívě, aby si řádně odpočinula a připravila se na další postup.

Častější mytí vlasů!

Už během těch pár dní, během kterých budou vaše vlasy odpočívat, můžete začít s prvním krokem. Vlasy si začněte častěji mít. Nemáme tím samozřejmě na mysli, abyste si vlasy drhly třikrát denně, což by jim vůbec neprospělo. Naopak postačí, když si budete mít vlasy častěji, než jak jste zvyklé.

person with blue and white hair
Foto: Unsplash

Babské rady!

Babičky si dokázaly poradit snad úplně se vším, proto měly rady i na špatně obarvené vlasy. Proč je nevyzkoušet?

Maska vyrobená z kokosového oleje, kterou vmasírujete do celé délky svých vlasů vaši hřívu rychle zbaví přebytečné barvy a jako bonus na závěr vlasy i krásně vyživí, takže budou úžasně jemné a hebké na dotek.

red tomato on white ceramic plate
Foto: Unsplash

S neplechou po špatném barvení může pomoci i ocet, což je surovina, kterou najdete snad v každé domácnosti. Smíchejte ocet s horkou vodou zhruba v poměru 1:10 a tento roztok naneste na vlasy a nechte působit. Po uplynutí alespoň 20 minut vlasy důkladně opláchněte.

Vzhledem k tomu, že ocet vlasy hodně vysušuje, naneste na vlasy ideálně ještě nějakou masku, třeba výše zmíněný olejový zábal.

Stáhnout nežádoucí barvu z vlasů se vám může podařit i smícháním z šamponu s trochou jedlé sody. Vytvořte kašičku, kterou naneste do vlasů, vlasy poté zakryjte čepicí a nechte působit celou jednu hodinu. Poté opatrně omyjte.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.