Podbradek je věc, která trápí mnoho žen, ale i mužů. Takzvaná „druhá brada“ samozřejmě není nic hezkého a dokáže nám pěkně srazit sebevědomí. Snažíme se ji všemi silami maskovat, ale mnohdy bez úspěchu. Naopak na ni nevědomky upozorňujeme.

Existuje několik jednoduchých způsobů,  jak se této nepříjemné vady na kráse zbavit.  Ne vždy se ale dostaví žádoucí účinek. Někdo má dvojitou bradu danou geneticky a s tím se bohužel nic moc nenadělá. Na pomoc tak nastupují chirurgické zákroky, za které si ale připlatíte.

Zjistěte příčinu

Ze všeho nejdříve bychom měli přijít na to, co vznik podbradku způsobilo. Nejčastěji jsou na vině přebytečná kila. Pokud jste v poslední době přibrali na váze, zcela určitě se to ukáže na obličeji, kde se ukládá velké množství tuku.

Významnou roli ale může samozřejmě hrát i věk  a genetika. S přibývajícím věkem  ochabuje kůže, nejvíce v oblasti pod krkem. Podbradek je tedy u starších lidí velice častý a v tomto případě se s ním nedá nic moc dělat.

Strava a cvičení

Důležité je dodržovat správný pitný režim a životosprávu. Pokud člověk opravdu málo pije, jeho tělo zadržuje vodu. Tělo je pak značně oteklé zejména v oblasti obličeje a opět se může dostavit nevzhledný podbradek. Proto pijte co nejvíce tekutin. Nejlépe čistou vodu.

Takzvaná obličejová gymnastika je perfektní způsob, jak zpevnit krční svaly a zbavit se dvojité brady. Pokud budete cvičit skutečně poctivě a pravidelně, uvidíte, že se již brzy dostaví výsledky. Těmito cviky se mimo jiné dá krásně vytvarovat šíje a čelist.

Cvik 1: Sedněte si a co nejvíce zakloňte hlavu. Našpulte rty a takto vydržte alespoň deset sekund. Poté desetkrát opakujte.

Cvik 2: Zůstaňte se zakloněnou hlavou. Vysuňte spodní čelist jak nejvíce to jde, vydržte takto několik vteřin a poté čelist zasuňte zpět. Cvik opakujte desetkrát.

Cvik 3: Sedněte si vzpřímeně a zeširoka se usmějte, Přitom zatahujte krční svaly. Cvik opakujte.

Jak už bylo řečeno, zbavit se podbradku je těžké a někdy se to zkrátka nepovede. Pokud se ale budete držet výše uvedených rad, můžete ho alespoň minimalizovat.

Foto: Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze