Dejte sbohem depresím. Mějte ráda samu sebe! Jak si vypěstovat zdravou sebelásku ve třech krocích?

Láska k svému já je něco, co ohromné spoustě lidí jednoduše hrozně chybí. Lidé v dnešní uspěchané době neustále soutěží, porovnávají se s ostatními (a povětšinou úspěšnějšími lidmi) a ve svých očí jsou pomyslným dnem lidské existence.

K tomu, abyste dokázali mít opravdu rádi sami sebe, vám ale většinou stačí opravdu jen málo.

Konec soutěžení, mějte sami sebe na první pozici

Jako první zásadní problém se dá zmínit, že mají lidé tendenci neustále porovnávat sebe se svým okolím a především s těmi, se kterými se snažíme soutěžit a konkurovat. Většinou z toho ale nemůže vzejít nic dobrého. Vykašlete se proto na porovnávání sebe s těmi, kterým se chcete vyrovnat. Vezměte si z nich příklad a nalajnujte si cíle, které budete postupně plnit. Sami uvidíte, že budete mnohem lépe pracovat sami se sebou.

Foto: Depositphotos

Pravidelně odpočívejte a odměňujte se

Vedle práce je nutné, abyste si zároveň pravidelně uměli dopřát také odměnu. Je pěkné, když vám někdo něco koupí, nebo když jste kvalitně ohodnocení v podobě výplaty a pracovních benefitů. Ale mnohem lepší je tolik podceňovaný odpočinek, anebo rovnou dárek, který nadělíte sami sobě. Hýčkejte se, kupte si to, co vám udělá opravdu radost a vůbec nešetřete ani na zdrojích, ani na čase. Potřebujete získat i něco krásného a vy sami nejlépe víte, co to může být.

Nepodléhejte přílišné kritice

Za každou cenu je nutné zůstávat nohama na zemi a dokázat si vytyčit, kde jsou vaše hranice. Uvědomění si vlastních hranic je důležité pro zdravý klid a pokoj v duši. Pokud se dostanete na samý okraj svých schopností, nezoufejte a včas brzděte. Sebekritika je mocný nástroj a kdokoliv ji ovládá, dokáže se neustále zlepšovat. Pokud to ale přeháníte, máte naopak zaděláno na příliš nízké sebevědomí a postupným shazováním svého já docílíte jedině minimálního úspěchu a toho, že se do spousty projektů a životních vizí nikdy ani nepustíte.

Foto: Unsplash

Nepodceňujte sílu dobré nálady

Klíčem šťastného života bez depresí je umění vychutnat si malé radosti všedního bytí. Je venku krásně? Svítí sluníčko? Někdo se na vás venku usmál? I to je důvod k dobré náladě i životní pohodě.


Avatar

sarkakrausova

Mojí vášní je móda a krása. Řídím se heslem, že každá žena by o sebe měla pečovat, bez ohledu na to, jaké míry jí příroda nadělila. Každá jsme krásná!