Zplihlé vlasy rozhodně nejsou nic, čím bychom se my ženy chtěly chlubit – ba spíše naopak. Často se říká, že vlasy jsou vizitkou žen. Jsou-li krásné, nadýchané a lesklé, pak dávají okolí najevo, že o sebe pečujeme a dbáme na svůj vzhled. Co když jsou ale naše vlasy nevzhledně zplihlé a unaveně lemují náš obličej? Co o o nás vypovídá?

Zplihlé vlasy nemusí být noční můra!

Určitě se shodneme na tom, že mít zplihlé vlasy není žádná výhra. Jen málokterá z nás by si nepřála mít vlasy krásné nadýchané a plné objemu, zdravé a zářivě lesklé, aby to každému v našem okolí doslova vyrazilo dech. Jsou-li ale naší každodenní starostí zplihlé vlasy, které vypadají zanedbaně, pak se není čemu divit, že nemáme důvod k úsměvu…

Pár rad, jak se starat o zplihlé vlasy

V následujících řádcích vám prozradíme, jak se správně starat o vlasy, kterým chybí lesk i objem a které unaveně lemují váš obličej. Vsaďte na ně a uvidíte, že se co nevidět budete těšit z úplně jiné hřívy, která vám okamžitě zvedne sebevědomí!

Rada číslo jedna: vlasy je potřeba pravidelně zastřihovat

Možná vás to překvapí, ale pokud nebudete ke kadeřnici docházet pravidelně, může se vaše zanedbaná péče projevit právě tím, že budou vlasy působit unaveně a jednoduše nehezky. Jen málokdo si totiž uvědomuje, že pravidelné zastřihování vlasů vede k tomu, že nepůsobí tak těžce, mohou daleko lépe dýchat a celkově mnohem lépe vypadají.

Rada číslo dva: kvalitní šampon je trefa do černého

Pokud jste zoufalé, protože jsou vaše vlasy zplihlé a vypadají, jako by z nich vyprchal veškerý život, pak se zamyslete nad tím, jaký šampon používáte. Na trhu jich je v současné době tolik, že vybrat mezi nimi je mnohdy úkol na několik dlouhých minut, vy byste ale měli dát přednost opravdové kvalitě. Jasně, možná vás takový šampon vyjde dráž, nežli nějaký levný kousek z drogerky, vaše vlasy vám ale za tuhle investici poděkují.

Rada číslo tři: správný jídelníček dokáže divy

Do třetice všeho dobrého můžeme ještě poukázat na vyvážený jídelníček, ve které nebudou chybět všechny potřebné látky a složky. Jestliže chcete mít vlasy zdravé, hebké na dotek a plné objemu, pak si na talíři dopřávejte hodně ovoce a zeleniny, nezapomínejte na kvalitní bílkoviny, dobrou volbou jsou i potraviny, které jsou bohaté na omega-3 mastné kyseliny a pomoci vám mohou i nejrůznější doplňky stravy, které seženete v lékárně.

Foto: Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze