Rozpálené sluneční paprsky, osvěžující klimatizace, slaná voda v moři nebo chlorovaná v bazénu – tohle všechno jsou věci, kterým naše pleť v letních měsících čelí a věřte, že jí to nedělá zrovna dobře. Během léta náš obličej podstupuje jednu zatěžkávací zkoušku za druhou. Co proto pro svou pleť můžete udělat, aby tolik netrpěla?

Vystavit tváře horkému slunci je příjemné, ale…

Nevyužít slunečného počasí k tomu, abyste se vystavily někde na sluníčku a nepochytaly trochu toho žhavého letního opálení? No to by byl hřích, milé dámy! Kdy jindy totiž máte tolik příležitostí k tomu, aby vaše pokožka získala neodolatelnou bronzovou barvu? Jenže pozor, jak je totiž známo, sluníčko sice potřebujeme, ale všeho moc škodí.

Určitě vám nemusím říkat, že díky slunečnímu záření rychleji stárnete, protože každá z nás moc dobře ví, že slunce patří k jednomu z největších faktorů, jež stárnutí urychlují. Jenže ono je tak lákavé se slunit, že ano?

Jak pleti ulevit v letních měsících?

Pakliže i vy chcete svou tvář v těchto měsících vystavovat slunci bez výčitek a strachu z toho, co to s vaší pletí udělá, pak musíte dodržet několik pravidel. Jedině s nimi se nemusíte bát, že na vaší pleti sluníčko zanechá škody.

Pravidlo číslo jedna: hydratace

Jestli vaše pokožka v létě něco potřebuje (skoro jako čuník drbání, haha) pak je to jednoznačně hydratace. Tu jí můžete zajistit jak zevnitř, tak i zvenčí. Dodržovat pitný režim by pro každou z nás měla být samozřejmost, co se týče vnějšího hydratování, pak vám můžu doporučit třeba termální vodu ve spreji, což je věc, bez které se v horkých dnech neobejdu.

Pravidlo číslo dva: vitamín C

O vitamínu C se hodně mluví především v období chřipek, protože je o něm známo, že posiluje imunitní systém. Co možná ale nevíte, je skutečnost, že je vitamín C silným antioxidantem, který je velice důležitý při tvorbě kolagenu a ten je zase nezbytný pro pružnou a pevnou pleť. Pokud tedy chcete, aby byla vše tvářička co nejdéle krásně napnutá, nepodceňujte lidově nazývané “céčko”.

Pravidlo číslo tři: peeling

Zatímco pro některé z nás je pravidelný peeling pleti už taková rutina a běžná věc, jiné na tuto činnost zapomínají – a to je chyba. Sáhněte si do svědomí, ke které skupině patříte zrovna vy, v každém případě byste ale měly vědět, že peeling pokožky rozhodně má smysl. S pomocí peelingu z tváře odstraníte odumřelé buňky, pleť díky tomu bude jasnější, zářivější a zdravější.

Foto: Pixabay.com.

Načítání...

Diskuze