Ačkoli o obličej se zpravidla staráme svědomitě, na oblast krku a dekoltu už tak nějak zapomínáme. Jestliže vás teď zamrazilo v zádech, protože ani vy této části vašeho příliš pozornosti nevěnujete, nemusíte se stydět – většina žen je na tom podobně jako vy. Možná ani netušíte, jakou pozornost si oblast krku a dekoltu vlastně zaslouží a co potřebuje.

Staráte se o oblast krku a dekoltu? Měli byste

U žen je právě dekolt jedním z prvních míst, kam míří mužské pohledy. Zároveň se jedná o oblast, která mezi prvními dokáže odhalit stárnutí, jež se jednoho dne podepíše na každém z nás. Už jen pro tyto dva důvody je důležité, abyste oblasti krku a dekoltu věnovaly tolik pozornosti, kolik je potřeba a abyste zrovna tuhle část vašeho těla při péči o sebe sama vědomě nevynechávaly. Jednoho dne, až se i na vás začne podepisovat zub času, byste svého lajdáckého (ne)starání se totiž mohly začít nepěkně litovat…

Základní péče, která by se měla stát vaším rituálem

Pokud vám záleží na vašem vzhledu a je vaším cílem vypadat mladistvě co možná nejdéle, pak byste do svého zkrášlujícího rituálu měly zahrnout i základní péči o oblast krku a dekoltu. Jak se tedy o tuto část vašeho těla správně starat?

Vsaďte na masáže! Uvolňují a pomáhají

Mmm, masáže! Kdo by jim odolal? Nechat se rozmazlovat rukou profesionála, který přesně ví, kam sáhnout, kde zatlačit a kde promnout pokožku, abychom se uvolnily a aby nám to bylo zkrátka příjemné. Co se krku a dekoltu týče, i tyto části těla se dají potěšit masáží – ať už si na masáž zajdete k odborníkovi, nebo si ji dopřejete samy doma. To už záleží na vás. Pokud se rozhodnete pro masáž v pohodlí domova, pamatujte, že byste krk a dekolt měli masírovat směrem nahoru a šikmo do stran. Použít můžete i speciální pomůcky, se kterými bude výsledek ještě efektivnější.

Nezapomínejte oblast krku a dekoltu odličovat

Stejně jako každý den (doufáme, že to provádíte každý den!) odličujete svůj obličej, měly byste odličovat i oblast krku a dekoltu. I tato část těla může být po celém dni plná nečistot, které v případě, kdy je necháte bez povšimnutí, mohou přes noc napáchat více škody nežli užitku. Odličováním krk a dekolt zbavíte nejen nečistot, ale i mazu nebo parfému.

Důvěřujte speciálním sérům. Mají vám co nabídnout

Dnes si můžete pořídit nespočet produktů určených pro péči o oblast krku a dekoltu. Stačí zajít do kterékoli drogerie nebo lékárny, kde vám jistě doporučí, který z nich pro vás bude nejlepší. Cílem těchto sér je dodat pokožce v této oblasti všechny potřebné látky ve vysoké koncentraci, díky čemuž je pokožka hydratovaná, vyživená, působí mladistvějším dojmem, je svěží a celkově vypadá dobře.

Foto: Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze