Jak se správně nalíčit před zrcadlem?

Každý ví, že perfektně provedený make-up dokáže udělat s obličejem hotové zázraky. Otázkou zůstává, jak postupovat, pokud nejste na líčení zvyklá nebo se bojíte nových změn. Tak či tak, určitě si přejete být hezky upravená a přitažlivá, aniž byste před zrcadlem musela trávit dlouhé minuty. Jak na to?

Dobrých make-up tipů, které opravdu fungují, není nikdy dost. Díky našim radám bude každodenní líčení před zrcadlem mnohem jednodušší a vy budete vypadat naprosto skvěle. Ne všechno však sluší každému a také je třeba rozlišovat, zda se jedná o líčení běžné, nebo večerní.

Čistota a hydratace na prvním místě

Perfektního líčení dosáhnete z velké části i precizní přípravou vaší pokožky. Před tím, než se pustíte do nanášení make-upu, je nutné pleť důkladně vyčistit. Postupujte jemně, aby nedošlo k mechanickému poškození pokožky. Pro tyto účely je ideální čistící mléko nebo pleťová voda v bio kvalitě. Pro oblast očí použijte speciální produkty k tomu určené.

Po očištění pleti přichází na řadu hydratační krém. Díky této podkladové bázi vám líčení vydrží podstatně déle a i po několika hodinách budete vypadat jako čerstvě nalíčené. Zejména u očních stínů je použití podkladu rozhodující. Báze líčidla zafixuje a tím zamezí slévání barvy v očním záhybu. V případě pohyblivého víčka je vhodné nanést i korektor. V neposlední řadě je důležité používání hydratačních krémů přizpůsobit ročnímu období. Například v zimě se nedoporučují používat ty, které obsahují velké množství vody. Využijte spíše krémy vyživující, nikoliv přímo hydratační.

Foto: Shutterstock

Perfektně nanesený make-up

Make-up by měl působit co nejpřirozeněji a jeho volbu proto není radno podceňovat. V obchodě naneste na pleť několik odstínů a najděte ten, který s ní přirozeně splyne. Jednotlivé odstíny nezkoušejte na hřbetu ruky, jak bývá zvykem, ale na tvář. Ruce totiž mohou mít jiný odstín než váš obličej.

Make-up nanášejte od středu obličeje a roztírejte směrem ven do ztracena. Zabráníte tak nehezkému ohraničení tváře, které vzniká právě kvůli nedostatečnému rozetření. Aplikujte jej pouze v lehké vrstvě, aby nepůsobil jako nepřirozená maska. Vždy také zkontrolujte, že je perfektně rozetřen na hraně dolní čelisti a před ušima. K nanášení vám mohou posloužit konečky prstů či speciální houbička.

Dokonalé zvýraznění očí

Ženy chtějí většinou okouzlit očima, proto si pojďme prozradit, jak správně nalíčit oči. Zatímco mladým dívkám stačí nanést jen řasenku, která řasy prodlouží, starší ženy chtějí dosáhnout trochu svůdnějšího a výraznějšího pohledu, tudíž kromě řasenky použijí také stíny. Pokud se nejedná o večerní líčení, vyhněte se zbytečně tmavým odstínům, které mají tendenci oko zmenšovat. Pro běžné líčení volte odstíny šedé až hnědé, kterými oko lehounce vystínujete. Ideální je pořídit si paletku, která obsahuje barvu ve třech různých odstínech. Středně tmavý odstín naneste na celé víčko, světlejší nad vnitřní koutek oka a tím nejtmavším zvýrazněte vnější koutek oka a oční oblouk. Abyste podpořili oční okolí a trochu jej zvýraznili, doporučujeme vyzkoušet třpytivé nebo matné oční stíny, které jemně doplníte tužkou nebo linkami.

Foto: Shutterstock

Neopomenutelný pomocník – řasenka

Co se týče řasenky, pro ženy se světlými vlasy se hodí hnědočerná, tmavovlásky mohou sáhnout po výrazně černé. Nanášejte ji zespodu od kořínků řas. Pokračujte směrem nahoru pomalým tahem stylem „cik-cak“. Často se stane, že se řasy řasenkou slepí. V tomto případě použijte čistý kartáček na řasy a s jeho pomocí je rozčešte. Pokud chcete dosáhnout výraznějších řas, můžete nanést další vrstvu řasenky, ale až po zaschnutí první vrstvy.

Pro začátečníky je pří líčení šikovnou pomůckou vatová tyčinka. Pokud se řasenka obtiskne na oční víčko, vatovou tyčinku namočte do odličovací vody a víčko lehce očistěte.

Když řasence dochází dech

Známe to všichni. V momentě, kdy se to nejméně hodí, zjistíme, že řasenka ztratila svou intenzitu, líčení řas se prodlužuje, a navíc s dost nejistým výsledkem. Tento problém však můžeme jednoduše vyřešit. Barvu v řasence zaktivujete tak, že do ní nakapete pár kapek roztoku pro kontaktní čočky nebo umělé slzy. Pro příště si zkontrolujte, zda řasenku pořádně zavíráte, a tak jako tak ji vyměňujte minimálně jednou za tři měsíce. U citlivých očí ještě častěji.

Osvětlení jako venku

Jistě se shodneme na tom, že dobré osvětlení je klíčem k perfektnímu nalíčení. Nejlepší světlo je samozřejmě to nejpřirozenější, tedy denní. Často jej však nemáme k dispozici, proto je třeba dbát na kvalitní koupelnové osvětlení. Co takhle vaše koupelnové zrcadlo vybavit LED diodami? Je až neuvěřitelné, jak věrohodně některé z nich napodobují denní světlo. U těch kvalitnějších taktéž máme možnost nastavit přesnou intenzitu a teplotu osvětlení. Můžete se tak lépe přizpůsobit jeho specifickým druhům. LED osvětlení vám efektivně zjednoduší aplikaci make-upu a vy už nikdy nebudete muset řešit nevhodně nanesené oční stíny nebo špatně zvolený odstín tvářenky.