Za bledou pleť se nemusíte stydět, ba spíše naopak, v posledních letech je světlá barva pokožky v kurzu. Neschovávejte se za umělé opálení a nesnažte se svou přirozenou barvu kůže maskovat. Mnoho žen má ze své světlé tváře mindrák, proto tráví spoustu času v nezdravém soláriu a sází na samoopalovací krémy. Přitom tak jednají úplně zbytečně, podívejte se na modelky a hvězdy Hollywoodu – ty se za svou světlou až průhlednou pokožku rozhodně nestydí.

Volba makeupu je klíčová

Pakliže máte bledou pleť, pak je volba makeupu ve vašem případě rozhodující. Ženy se světlou pletí si totiž musí dávat opravdu pozor, jaký odstín používají. Světlá kůže má sama o sobě často tendence působit nezdravě, pokud se navíc žena netrefí do vhodného líčení, nezdravý vzhled pokožky zvýrazní.

Co se make-upu týče, vybírejte si raději světlejší odstín. Většina žen má tendence sáhnout po tmavším odstínu make-upu, protože si myslí, že díky tmavší barvě bude jejich pleť vypadat zdravější. Ve finále ale tmavá pleť v kombinaci se světlým krkem a zbytkem těla vypadá až komicky. Musíte pro sebe najít takový odstín, který bude odpovídat tónu vaší pleti.

Rty jsou třešničkou obličeje

Pokud si majitelky bledé pleti mohou něco dovolit, pak je to výrazné líčení rtů. Rozhodně se nemusíte bát ani křiklavě červených odstínů. Jestliže si na červenou barvu nevěříte, můžete přes den zvolit jemnější barvičku.

Líčení očí v odstínech hnědé

Vhodná volba líčení očí může celkový dojem příjemně podtrhnout. Pakliže vám něco můžeme doporučit, je to výměna černé tužky za hnědou. Je pravda, že drtivá většina žen automaticky sáhne po černé tužce na oči. V případě žen s bledou pletí je ale daleko lepší volbou vsadit na tmavě hnědou, která bude působit daleko přirozenějším dojmem. Jestliže máte rádi kouřové líčení, vynechávejte při něm černou, která se tradičně nanáší do vnějšího koutku oka a tento odstín opět vyměňte za hnědou. V kombinaci s vaší bledou pletí nebude kontrast tak výrazný.

Líčka k nakousnutí

Na závěr ještě pár tipů k používání tvářenky. Ve vašem případě není zrovna dvakrát rozumné sahat po nějaké výraznější barvě. Místo toho nechte svá líčka rozzářit jemně broskvovou či světle růžovou barvou, vhodná je i lehká červeň. Nic se ale nemá přehánět, proto tvářenku nanášejte jen velmi decentně.

Foto: Unsplash.com, Pixabay.com.

Načítání...

Diskuze