K letním měsícům neodmyslitelně patří dokonale oholené tělo. Holení žiletkou patří stále mezi nejčastější způsoby, jak se správně a účinně zbavit chloupků. Bohužel tento způsob ale nevyhovuje každému, především pak těm ženám, které mají velmi citlivou kůži. Naštěstí existují i jiné způsoby, jak tento boj vyhrát a mít dokonale hladkou pokožku po celém těle.

Depilace voskem

Tento způsob je stále více vyhledávaným způsobem na zbavování chloupků. Velkou výhodou je, že depilační pásky, vosk a vše tomu potřebné, seženete v dnešní době téměř v každém obchodě s drogérií, a dokonce za příznivou cenu. Vhodné je předem řádně nastudovat správný postup, v opačném případě by vaše pokožka byla spíše olepená voskem a chloupků byste se vůbec nezbavila.

Depilace cukrovou pastou

Nepleťte si cukrovou pastu s cukrovou vatou. Depilace cukrovou pastou je sice mnohem méně bolestivá, než voskem. Tak sladké jako cukrová vata to ale rozhodně není. Tento způsob depilace patří mezi nejoblíbenější trend kosmetiček. A abychom se nenechaly zmást cukrem v názvu depilace, je vhodná také pro diabetičky. Depilace cukrovou vatou zaručuje odstranění i kratších chloupků, účinně a téměř bezbolestně. Tento typ depilace je vhodný také pro ženy s ekzémem, velmi citlivou pokožkou a trpící problémem se zarůstáním chloupků.

Rady, tipy a domácí pokusy

Pokud nevěříte depilaci voskem volně prodejné v drogériích, ani nechcete navštěvovat kosmetičku a potřebujete se zbavit chloupků okamžitě a pokud možno co na nejdelší dobu, je pár taktických manévrů, jak tento boj vyhrát.

  • Před holením si dejte horkou vanu, nebo sprchu, která chloupky změkčí.
  • Dávejte pozor, abyste používala ostrou žiletku! Tupá by vás nejen špatně oholila, ale přivodila by vám nepříjemné podráždění.
  • Po holení VŽDY používejte uklidňující krémy. Tip: Skvělým pomocníkem je také olej – buď kokosový nebo olivový.
  • Existuje také způsob, jak se zbavit chloupků v oblastní bikin i na týden. Jediné, co budete potřebovat je pinzeta na trhání obočí. Kůži v této citlivé oblasti nejdříve ošetřete peelingem, chloupky nechte trochu změknout a poté vás čeká tvrdá dřina, která ale přinese ovoce. Chloupky jednoduše vytrhejte pinzetou na obočí. Pracné, ale účinné.

Foto: Unsplash.com.

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments