Období maturitních plesů je v plném proudu. Pro maturanty a maturantky se jedná také o mnohdy velmi psychicky náročné období. Jejich příprava stojí spoustu času i stresu. Pojďme se společně podívat na pár užitečných rad, díky kterým budete na svůj maturitní ples perfektně připraveny a na stres můžete v klidu zapomenout.

Lodičky nebo tenisky?

Pokud nejste na podpatky zvyklá, nejspíš vás budou po celém dni pěkně bolet nohy. Je dobré se připravit a vzít si do šatny jednoduché tenisky nebo baleríny. Nohy si odpočinou a nebudete si tak kazit večer.

Pokud plánujete celý večer prochodit pouze v lodičkách, doporučujeme si pořídit lodičky dlouho do předu a hodně v nich chodit. Choďte třeba po bytě, ale je důležité, abyste si je roztáhla. Také doporučujeme předem nalakovat lakem na vlasy podrážky, podlahy v sálech bývají dosti kluzké. Nebo na podrážky nalepte brusný papír, neboli “šmirglpapír”.

Tenisky můžete zvolit také, ale neměly by být vidět. Samozřejmě výhodou jsou šaty, které boty schovají. V tom případě máte vyhráno a můžete dát bolavým nohám jasné sbohem. Naopak pokud se tenisky k vašim šatům hodí a je to váš styl, klidně vidět být mohou.

Plán

Maturitní ples bývá často považován za největší událost celého středoškolského života. Je to i událost, na kterou dlouhá léta budete vzpomínat (a věříme že jen v dobrém). Stejně jako u každé velké události, je dobré si vše v klidu naplánovat. Ovšem nemyslíme tím plánování příprav a organizace maturitního plesu, ale přípravy vašeho zevnějšku. Udělejte si seznam, co je důležité udělat a inspirujte se například na Pinterestu. Najdete tam spoustu účesů, líčení, ale i nápadů na šaty nebo boty. Vše si ukládejte a poté si z toho udělejte jasný výtažek, podle kterého se budete řídit. Uvidíte, že vám tím opět odpadne spousta stresu.

Šaty

Šaty jsou bezesporu jednou z nejdůležitějších věcí, kterou byste měla naplánovat dopředu. Vybírejte je se včasným předstihem a nebojte se jich vyzkoušet až několik. Promyslete si, zda chcete šaty ze salonu nebo na míru. Pokud jste z menšího města a salonů je tam málo, určitě se domlouvejte se spolužačkami, abyste náhodou nepřišly dvě ve stejných šatech.

Účes a líčení

Opět doporučujeme inspirovat se na Pinterestu. Pokud se budete malovat sama, použijte kvalitní produkty, které se vám během večera nerozmažou. Pokud zvolíte kosmetičku, domluvte si s ní několik schůzek předem a nechte se namalovat na zkoušku. Bude alespoň znát váš tón pleti a vy uvidíte její práci na živo. Účes zvolte takový, který se vám během večera nerozpadne. Vezměte si s sebou na ples dostatek pinetek a laku na vlasy, budete jej potřebovat.

Barva šatů

Jste v zimě bílá, jako Sněhurka a chtěla byste mít pleť o pár odstínů tmavší? Šaty na opálené pleti vypadají pokaždé jinak. Je proto také při výběru šatů myslet na to, zda se k vám daná barva bude hodit. Pro světlé typy se hodí barevné šaty, ale nedoporučují se černé, nebo tmavé, jelikož se v šatech ztratíte a nebudete dominantou vy, ale šaty. Světlým tónům pleti sluší broskvová či světle modrá. Tmavé tóny mají výhodu, mohou si vybrat prakticky jakoukoliv barvu.

Solární studio či samoopalovací krém

Pokud si přejete být na svůj maturitní ples o něco tmavší, v dnešní době to není žádný problém. Na trhu je spousta samoopalovacích krémů nebo sprejů, které sice dokáží vytvořit velmi přirozenou barvu, ale naopak mohou spolu s ní dělat i nepříjemné fleky. Doporučujeme opět zkoušet s předstihem. Pamatujte také na to, že fleky se dají krásně odstranit peelingem. Solární studio doporučujeme navštívit několik týdnů až měsíců dopředu. Nikdy nevíte, jak bude vaše tělo reagovat a navíc je to běh na delší trať, pokud teda chcete vypadat přirozeně opálená.

Pokud tyto věci promyslíte řádně předem, nic vás na plese nepřekvapí a vy si tak budete moci užít večer na 100 %. To je to nejdůležitější, jelikož takových večerů zažijete za večer opravdu jen hrstku!

Foto: Unsplash.com, Pinterest.com.

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Visitor Rating: 5 Stars