Podzim je krásné roční období. Listy hrají různými barvami, není ještě taková zima a když svítí sluníčko, máme skvělou náladu. Pokud prší, je to horší. S tímto počasím bohužel často přichází podzimní deprese, díky které nám je opravdu na nic. Jak proti tomu bojovat? Poradíme vám, jak vaši náladu změnit k lepšímu.

Oblečení se na podzim kombinuje snad nejlépe ze všech ročních období díky barvám, které na sebe můžeme obléct a které krásně ladí s okolím. Ale co když je pochmurno, prší, sluníčko je schované a je zima? Snad každý v tomto počasí by nejraději zalezl pod peřinu, pustil si film, uvařil čaj a zapálil svíčku. No přiznejte se, máte to tak taky?

Pořiďte si něco nového

Chystáte si dlouho něco koupit? Nyní je nejvyšší čas to udělat. Nová věc vám udělá radost a pokaždé, když si ji oblečete na sebe nebo ji jen uvidíte, budete mít radost. Platí to tedy u věcí, které si přejete již dlouho a často na danou věc myslíte. Můžete také svou koupí někoho podpořit, vaše radost by se tak měla znásobit.

Dočtěte rozečtenou knížku

Máte vedle postele na nočním stolku rozečtenou knihu, nebo v knihovně knihu, kterou jste nikdy neotevřela? Najděte si čas, dejte si horkou vanu, lehněte si do ní alespoň na půl hodiny, zapalte svíčky v koupelně a relaxujte. Je dokázané, že stres se tímto relaxem vytrácí. Knihu si přečtěte až poté, co máte vše hotové, jelikož když budete myslet na to, co musíte udělat, neodpočinete si tak, jak byste měla. S tím zároveň souvisí to, abyste si plány rozkládala na více dní. Plánujte zkrátka tak, abyste měla dostatek času na sebe.

Dostaňte do sebe hodně vitamínů

Všude kolem nás je v tomto období spousta nachlazených a chrchlajících lidí. Pokud jezdíte veřejnou dopravou, kde se bakterie jen hemží, je dost pravděpodobné, že také něco chytnete. Dělejte si ráno ke snídaní například domácí freshe a smoothie. Protože čím více vitamínů v tomto počasí do sebe dostanete, tím lépe.  A pokud se bude vaše tělo cítit dobře, nejspíš se bude cítit dobře i vaše mysl.

Cvičte

Nicnedělání není lékem na dobrou náladu, proto pokud se cítíte jak psychicky, tak fyzicky vyčerpaná, zkuste si jít zaběhat nebo zacvičit. Vyčistíte si hlavu a budete nabitá energií. Špatná nálada se vytratí a vám by se měl vykouzlit úsměv na tváři. Zapomeňte na to, že si při špatné náladě vždy dáváte čokoládu, která mimochodem špatnou náladu nezlepšuje. Cvičením neděláte dobře jen svému tělu, ale také mysli. Tip: Stresu se také zbavíte cvičením jógy. To můžeme doporučit z vlastní zkušenosti. 😉

Zlepšujte náladu druhých

Při cestě do práce, do školy či na nákup se na lidi okolo zkuste usmívat. Prodavačce za pokladnou popřejte hezký den, uklízečce pochvalte její práci atd. Budete mít dobrý pocit ze sebe a dobrá nálada se bude jen řetězit.

Foto: Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments