Jak se správně odličovat, máme-li citlivé oči

Odličování by pro každou ženu, která se neobejde bez make-upu, měla být naprostá samozřejmost. Odlíčit byste se měly dokonce i tehdy, kdy se domů vrátíte uprostřed noci, budete sotva stát na nohou a už se uvidíte zachumlané pod peřinou. I tehdy si vaše pleť zaslouží, abyste jí zbavily vrstvy líčení.

Na odličování byste neměly kašlat zvláště tehdy, máte-li citlivější oči. Pokud je totiž nezbavíte řasenky, tužky, linek a stínů, budete je zbytečně dráždit a vaše oči se vám za to „odvděčí“ zarudnutím, pálením nebo štípáním.

Máte citlivé oči? Pozor na správné odličování!

Kdo má citlivé oči, nejenže musí pečlivě volit líčidla, která používá, ale stejně tak pečlivě musí přistupovat i k jejich odličování. Citlivé oči si zaslouží šetrný přístup, díky kterému předejdete podráždění, jež vám může znepříjemnit den. Jaké jsou zásady odličování, kterých by se měly držet majitelky citlivých očí?

Zásada první: čisté ruce jsou základ

Ještě než sáhnete po odličovacím oleji, mléce nebo jiném přípravku, se kterým se  budete chtít líčení zbavit, měly byste si umýt ruce. Čistota je základ, máte-li citlivé oči, pak to platí dvojnásob – přece je nechcete „naštvat“ tím, že je podráždíte nečistotami, které vám ulpěly na rukou, co říkáte?

Zásada druhá: správná volba odličovače

Zatímco některé ženy si mohou pleť odlíčit prakticky čímkoli, majitelky citlivějších kukadel si mnohdy musí dát sakra záležet s výběrem vhodného přípravku. Obecně se pro odličování citlivých očí doporučuje micelární voda, která v sobě obsahuje micely, jež k sobě nečistoty přitahují – to znamená, že při odličování nemusíte vynaložit takové úsilí a oči zbytečně nedráždíte více, nežli je nutné.

Zásada třetí: všechno líčení musí pryč

Už se vám někdy stalo, že jste se sice večer odlíčily, ale ráno jste se probudily a měly jste na očích zbytky tužky nebo třeba řasenky? Pokud nemáte citlivé oči, asi to nijak zvlášť nevadí, v opačném případě si ale zaděláváte na možný problém. Zbytky líčidel totiž přes noc mohou napáchat nepěknou paseku, proto si dejte opravdu záležet, abyste odstranily skutečně všechno líčení. I za cenu toho, že vám to bude trvat o něco déle.

Foto: Pexels.com, Unsplash.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.