Highschoolers In 'Hippy' FashionsV polovině 60. letech 20. století se spojenými státy začalo šířit hnutí květinových dětí – Hippies. Otevřený vztah k drogám, skupinovému sexu a všemu nekonvenčnímu bylo pro hippies charakteristické. Stejně tak i jejich styl oblékání.

Napadlo Vás někdy, jak se tehdy oblékali studenti a učitelé, jakými módními „pravidly“ se mladí lidé řídili? A jestli vůbec nějakými? A které prvky oblékání jsme si ponechali až do současnosti? Na to se podíváme v dnešním fotočlánku.

Následující fotografie byly zachyceny v říjnu 1969

Highschoolers In 'Hippy' FashionsHighschoolers In 'Hippy' FashionsHighschooler In 'Hippy' Fashions

Hippies toho do oblékání vnesly opravdu hodně. Nikdy předtím kupříkladu nebylo v módě, aby muži nosili dlouhé vlasy.

Highschooler In 'Hippy' FashionsHighschoolers In 'Hippy' FashionsHigh School Teacher In 'Hippy' FashionHighschoolers In 'Hippy' FashionsHighschoolers In 'Hippy' Fashions

Ženy z touhy po ještě větší svobodě, než která se jim v USA dostávala, osvobozovaly i své hrudníky a často chodily bez podprsenky.

Highschoolers In 'Hippy' FashionsHighschooler In 'Hippy' FashionsHighschooler In 'Hippy' FashionsHighschoolers In 'Hippy' FashionsHighschoolers In 'Hippy' FashionsHighschoolers In 'Hippy' FashionsHighschoolers In 'Hippy' Fashions

Všechny obrázky pocházejí z: http://mashable.com/2015/01/16/hippies-high-school/

Načítání...