S novým rokem přichází i nové příležitosti. Pro mnoho z nás se může jednat například o příležitosti pracovní. Pokud řešíte výběr nového zaměstnání, bez pracovního pohovoru, kde velmi záleží na celkovém dojmu z vaší osoby, to zkrátka nepůjde. V dnešním článku vám poradíme, jak se obléci na pracovní pohovor a zvýšit tak své šance.

První dojem je pouze jeden a my pro vás máme několik tipů, jak zaujmout. Obrňte se dobrou náladou, připravte si kvalitně životopis a motivační dopis, načtěte si informace o firmě hurá k šatníku.

My ženy jsme v oblékání trochu komplikované, ano, přesně takto by to řekl typický muž. Máme bohatě napěchovaný šatník, ale stále si z něj neumíme vybrat. Proto někdy potřebujeme trochu popostrčit, aby naše volba byla perfektní a od toho jsme tady dnes my.

Co je dobré před pohovorem znát?

Samozřejmě záleží, o jakou firmu se jedná. Pokud se ucházíte o práci v módní sekci jako je například časopis nebo přímo modelingová agentura, zvolte extravagantnější a právě módní kousky. Pokud vám do oka padla naopak konzervativní společnost, vsaďte na jednoduchost a upravenost. Je velmi důležité, abyste se před nástupem na pohovor informovala o kodexu oblékání v příslušné společnosti. Případně se přímo na místě poptat, jaké ve společnosti panují zvyklosti.

Nechte se inspirovat

Nevíte si rady jak oblečení na pohovor spárovat, nechte se inspirovat jinými a využijte k tomu například sociální sítě.

View this post on Instagram

Hi monday, bring it on ?

A post shared by Romee Strijd (@romeestrijd) on

Na co nezapomenout?

Pokud už máte vybraný outfit, snažte se zaujmout zbytek lidských smyslů, tím je například náš čich. Kořeněné vůně spíše vynechte a vsaďte na jemnost, která zaměstnavatele přímo pohladí na duši.

Na závěr už jenom stačí dobrá nálada, přirozený výstup a úsměv na tváři. Pak si můžete být naprosto jistá, že na pohovoru zaujmete.

Foto: Instagram.com, Unsplash.com.

 

Načítání...

Diskuze