Jak se nespálit s nákupy online?

Nebaví vás chodit po obchodech a prodírat se davem lidí, který se bude před Vánocemi zvětšovat? Nakonec vás to ale stejně většinou nemine, jelikož se bojíte nakupovat přes internet? Nebojte se, je to brnkačka. Stačí vědět jak na to. Pojďme se společně podívat, jak úspěšně nakupovat na internetu.

Krejčovský metr jako nejlepší přítel

Pokud budete nakupovat oblečení, nejdůležitější je znát své míry. Pro měření použijte krejčovský metr a vše si řádně změřte. Měřte co nejpřesněji, vyhnete se tak zbytečnému vracení oblečení, které vám nesedí. E-shopy s oblečením většinou nabízí i návod na to, jak se změřit.

Prostudujte si tabulku velikostí

Každý online obchod s oblečením nabízí tabulku velikostí, podle které snadno najdete velikost, jakou máte objednat. Porovnejte informace, které píší a které máte na papíře vy. Jak jistě víte, tak například velikost M není všude stejná, proto je dobré si tyto informace porovnat a podle toho oblečení objednat.

Materiál zde hraje důležitou roli

Před nákupem si vždy přečtěte veškeré informace, které obchod nabízí. Důležité je vědět nejen svou velikost, ale také to, z jakého materiálu je daný kousek vyroben. Pokud je kousek ze 100% bavlny, nebude pružný, naopak pokud obsahuje elastan, bude tento kousek velmi pružný. Pokud nevíte, jaká látka vám nejvíce vyhovuje, podívejte se do skříně na vaše nejoblíbenější kousky a přečtěte si na štítcích, z čeho jsou vyrobeny.

Čtěte recenze!

Nejspíš každý měl při svém prvním nákupu přes internet strach. Důvod je jasný, kupujeme tak trochu zajíce v pytli. Uklidnit se ale můžete přečtením recenzí na daný obchod nebo přímo na daný výrobek. Spousta obchodů má recenze přímo pod výrobkem, pokud ne, zkuste zapátrat na internetu a něco si o obchodu přečíst.

Pište recenze!

Tak jako vy, mají pochybnosti i ostatní lidé. Proto pokud se rozhodnete si přes obchod nakoupit a jste s objednaným zbožím spokojeni nebo ne, napište zpětnou vazbu. Pomůžete tak ostatním lidem a možná i obchodu se zlepšit.

Přečtěte si podmínky vrácení

Doporučujeme si předem přečíst podmínky pro vrácení zboží. Zboží často jde vrátit na nejbližší prodejně, nebo posláním balíku zpět. Tuto informaci si opravdu dobře přečtěte, vyhnete se tak zbytečným nepříjemnostem a navíc… štěstí přeje připraveným.

Foto: Unsplash.com.


Avatar

terezakapcova

Jak řekla známá filmová postava Carrie Bradshaw: „Mám ráda své peníze tam, kde na ně vidím. Jak mi visí ve skříni.“ Přesně to jsem já. Na módě miluji to, že kousek, sám o sobě, nemusí být vždy zajímavý, ale pokud ho dokážete správně kombinovat, může vzniknout dokonalý outfit!