Jak se naladit na tu správnou vánoční atmosféru během koronavirového šílenství?

Vánoce jsou definovány jako svátky klidu a míru. Bohužel se momentálně nacházíme v situaci, kdy je velice těžké si užívat advent a těšit se na nejkrásnější svátky v roce. Co udělat proto, abychom na celé to koronavirové šílenství alespoň na chvíli zapomněli a užili si klidné svátky?

Omezte televizi a internet

Zprávy ohledně koronaviru se na nás valí že všech stran. Během svátků omezte sledování televize jen na své oblíbené pořady a pohádky. Vyvarujte se sledování a čtení zpráv, které by Vás jen zbytečně se stresovaly a narušily krásnou atmosféru.

Foto: Unsplash.com

Zabavte se vánočními přípravami

Jedním z nejlepších způsobů, jak se odreagovat, je zaměstnat se jakoukoliv prací. S blížícími se Vánoci toho máme na práci mnoho. Musíme nakoupit dárky pro své blízké, uklidi a upéct cukroví. Když se zabavíte, nebudete mít čas přemýšlet o současné situaci.

Foto: Unsplash.com

Choďte na procházky

I když je chladno, choďte ven a snažte se trávit co nejvíce času v přírodě. Pročistíte si hlavu a přijdete na jiné myšlenky. Jděte se například podívat s blízkými do města na vánoční výzdobu.

Poslouchejte vánoční hudbu, sledujte vánoční filmy

Vánoční koledy působí jako balzám na duši a jistě zvednou náladu i vám. Sledování vánočních filmů během adventu by také mělo být naprostou samozřejmostí. Při jejich sledování se probouzí ta pravá vánoční nálada.

Buďte pozitivní

Především se snažte zůstat pozitivní. Současná situace je velice nepříjemná a složitá. Někteří lidé přišli o práci nebo o své blízké. Je pochopitelné, že v takovém případě jsou Vánoce to poslední, co člověk řeší. Musíme věřit, že brzy bude lépe a budeme zase žít normálním životem.


Avatar

veronikavankova

Každý o mně ví, že miluji módu. Ještě více ale miluji o ní psát. Zabývat se luxusními značkami a návrháři, to je přesně moje parketa!