Jak se líčit v létě? Pamatujte, méně je často více!

Mnoho žen si myslí, že léto a líčení nejdou dohromady. Přeci jen je pořádné teplo, i přes svou nevůli se potíme a líčení je tak v ohrožení. Natož potom chvíle, které trávíme u vody – kdo by se líčil, když má v plánu zchladit rozpálené tělo v osvěžujícím bazénu?! I přes podobné názory je mezi námi spousta žen, které bez make-upu odmítají vykročit z domu. Nabízí se tedy otázka, jak se v létě líčit a zbytečně to nepřehánět?!

Přirozené líčení

Nejpraktičtějším a nejjednodušším letním líčením je žádné líčení. Ano, opravdu čtete správně. Tzv. no make-up day je mezi ženami především v létě hodně oblíbený, protože si nemusí lámat hlavu, jak si nalíčit oči, jak k tomu udělat rty a podobně. Bez make-upu jsme svobodné, můžeme klidně do vody beze strachu, že se nám rozmaže řasenka. A navíc některé ženy jsou bez líčení nejkrásnější.

Rty natřené leskem

Pokud na líčení příliš nejste, ale přesto si chcete dodat trochu ženskosti, přetřete si rty bezbarvým leskem. I takový make-up ženám lichotí, pouze jejich rtům dodá ten správný lesk a šmrnc. Proč řešit něco dalšího, když i tohle stačí k dokonalosti?

Výrazné oční linky

Další variantou, jak se v létě příliš líčením nezdržovat a nepatlat si na obličej tunu make-upu, jsou výrazné oční linky. Jasně, jejich namalování chce sice trochu cviku, ale léto trvá několik týdnů, během kterých si potřebný cvik určitě dokážete patřičně osahat.

Jednoduché romantické líčení

My ženy se chceme čas od času cítit jako křehké panenky, které v mužích vzbuzují dojem, že potřebují ochránit. A jak takového cíle dosáhnout? Jednoduše! Vsaďte na lehké romantické líčení, které z vás udělá křehkou květinku. Oči si naličte jen lehce, postačí světlé stíny a tužka na oči. Pak už jen rty přetřete třeba růžovou rtěnkou a máte to!

Foto: Pixabay.com.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.