Jak se líčit po čtyřicítce

Povislá víčka, vrásky a spousta dalšího bohužel čeká nejspíš každého z nás. S věkem zkrátka přichází spousta nedokonalostí na pleti a líčení nejde tak snadno, jako ve dvaceti. Nesmutněte a pojďme se společně podívat na to, jak se líčit i po čtyřicítce a na co si dát pozor!

Začněte používat primer neboli podkladovou bázi

Díky nanesení primeru dosáhnete toho, že stíny budou držet tam, kde mají. Primer také vyhladí pleť a stíny se tak budou nanášet mnohem snadněji. Pokud máte pihy, nebo jiné tmavé nedokonalosti, naneste primer o odstín světlejší, než máte barvu víčka. Oko se tak projasní a stín bude mít stejnou barvu, jako má barvu v paletce, jelikož díky primeru nebude přijímat tmavší podtón pleti. Primer nanášejte prstem či štětcem rovnoměrně na celé víčko.

Použijte oční stíny

Vsaďte na světlé oční stíny, které vám dokáží projasnit váš pohled a oči se vám opticky zvětší. Nebojte se používat základní stíny, které vám udělají velikou službu. Naopak se ale vyhněte stínům s velkými třpytkami. Mají tendenci vytvářet uplakaný pohled.

Oční linky nemusí být vždy peklo

Pokud usoudíte, že váš make-up potřebuje ještě něco víc, sáhněte po oční lince. Na výběr je nespočet barev, ale doporučujeme sáhnout po hnědé nebo po černé lince. Vyhýbejte se tlustým linkám, díky kterým by vaše oči opticky zapadly dozadu a naopak příliš úzkým linkám, které by nakonec ani nešly vidět.

Linku nanášejte od vnějšího koutku oka až po ten vnitřní. Nezajíždějte ovšem až do konce, ale zastavte se tam, kde končí řasy nebo těsně před jejich koncem. Linku doporučujeme nekreslit příliš ven z vnějšího koutku oka, upozornila byste tak na vrásky okolo očí.

Nezapomínejte si natočit řasy

Předtím než použijete řasenku, doporučujeme použít kleštičky na řasy. Často se stává, že ženy mají řasy krátké a rovné, proto je dobré sáhnout po kleštičkách, které řasy vytočí nahoru a opět, stejně jako stíny, oči opticky zvětší.

Vyberte si ten správný make-up

Jelikož pleť stárne, má také nějaké ty nedokonalosti, které se dají snadno zakrýt ať už korektorem nebo make-upem. Doporučujeme použít takový, který pleť nejenže kryje, ale i hydratuje. Poraďte se přímo v prodejně, kde jej kupujete, který je vhodný pro vaši pleť. Dbejte na to, aby nezalézal do vrásek a pleť hydratoval.

Pokud sáhnete po make-upu s vysokým krytím, je možné, že vám bude nepříjemný a bude působit jako maska. Dříve než make-up zakoupíte, rozhodně jej předem vyzkoušejte. Nejlépe na krku, kde je podobná kůže jako na obličeji. Zjistíte tak, zda vám je make-up příjemný a zda jste zvolila správný odstín.

Foto: Unsplash.com.