Jak působit sebevědomě? Zvýšíte tak svou atraktivitu

woman in gray sweater sitting on white chair

Sebevědomí je něco, s čím bojuje většina z nás. Mnoho lidí o sobě pochybuje, nevěří si, nejsou spokojeni se svým vzhledem. Člověk ani nemusí dělat nic konkrétního, aby druhý poznal, že má nulové sebevědomí. Ve většině případů je to poznat hned na první pohled. Řeč těla totiž prozradí mnohé. Pojďme se nyní podívat, jak se stát sebejistějším člověkem a jak působit sebevědomě na své okolí.

Naučte se mít ráda sama sebe

Toto je první a nejdůležitější krok. Dokud nepřijmete sama sebe a nenaučíte se mít sama sebe ráda, nikam se nepohnete. Existuje naštěstí řada způsobů, jak na tom zapracovat. Existují knihy, různé kurzy, na internetu je nespočet rad, jak se naučit sebelásce. V neposlední řadě jsou tu terapie, kdy vás psycholog naučí užitečné techniky. 

Usmívejte se

Když se budete mračit na celý svět, určitě nebudete působit na okolí pozitivně a sebevědomě. Zkuste se na lidi usmívat. Nemáme na mysli křečovitý falešný úsměv, ale milý nenucený úsměv, kterým ostatním lidem můžete zlepšit den. Je ale pochopitelné, že ne vždy je člověku do smíchu.

Udržujte oční kontakt 

Pokud při rozhovoru uhýbáte pohledem, rozhodně to nepůsobí sebejistě. Právě naopak. Dotyčný potom neví, co si myslet. Pro někoho však může být oční kontakt nepříjemný. Zkuste si to například sama na sobě před zrcadlem.

Nikde není psáno, že musíte dotyčnému upřeně hledět do očí. Když ale s někým mluvíte, oční kontakt by se měl v určité míře udržovat.

woman in black and white pinstripe dress shirt
Foto: Unsplash

Narovnejte se

Sebevědomá žena nechodí shrbená, ale narovnaná se vztyčenou hlavou. Je ale třeba si dát pozor, abyste to nepřehnala a nepůsobila spíše arogantně. 

Uvědomte si své silné stránky

Člověk s velmi nízkým sebevědomím jistě obratem odpoví, že žádné nemá. To ale není pravda. Každý z nás má nějaké kladné vlastnosti, dovednosti, talent. Stačí se jen pořádně zamyslet.

Vzpomeňte si na komplimenty, které od okolí slýcháte, na úspěchy, kterých jste dosáhla a zapište si vše na papír. Také si můžete vytvořit jakýsi motivační deník, do kterého si kromě svých silných stránek a  dosavadních úspěchů můžete každý den zapisovat, co se vám v daný den povedlo.


Avatar

veronikavankova

Každý o mně ví, že miluji módu. Ještě více ale miluji o ní psát. Zabývat se luxusními značkami a návrháři, to je přesně moje parketa!