Módní triky, díky kterým budete vypadat inteligentněji

Chystáte se na pracovní schůzku a je pro vás důležité zapůsobit inteligentním dojmem? Werichovské heslo, že šaty dělají člověka, zde platí dvojnásob. Podívejte se na módní tipy a triky, díky kterým na své okolí budete působit sebevědomě a inteligentně.

Noste brýle

Představa, že jedinci kteří nosí brýle jsou chytří, je naprosto neopodstatněná. Ve filmech a v knihách je to ale tak moc populární klišé, že to lidé zkrátka aplikují i do reálného života.

Je to snad tím, že na ostatní podvědomě působí, že kdo nosí brýle, ten si nejspíš oči zkazil nekonečným studováním a čtením literatury do pozdních nočních hodin? Nevíme, každopádně zkuste si vzít na sebe brýle a uvidíte, že lidé s vámi budou jednat jinak, protože na ně budete působit inteligentněji.

Foto: Unsplash.com

Zakomponujte červenou do svého outfitu

Červená je extravagantní barva, kterou na sebe upoutáte pozornost. Červená barva nám dodává energii a motivaci a hlavně sebevědomí. Slaďte svůj outfit s prvky červené a uvidíte, že budete působit autoritativněji. I na semaforu je to právě červená barva, která nás zastaví.

Foto: Unsplash.com

Boty

Boty o nás vypovídají opravdu hodně. Nemusíte mít boty drahé nebo na vysokém podpatku. Důležité je, aby byly čisté a pohodlné. Pouze v obuvi, ve které se cítíte komfortně, můžete vyzařovat sebevědomě a působit tak inteligentněji.

Nenoste tepláky a sportovní oblečení

Při práci z domova je jasné, že zvolíte jako svůj pracovní outfit pohodlné tepláky, ale při schůzce s klientem nebo svým nadřízeným je vhodné mít na sobě serióznější oblečení. Košile a obecně límečky jsou vždy správnou volnou. K tomu se hodí klasické kalhoty či sukně a outfit, ve kterém budete vyzařovat profesionálně a sebevědomě, je na světě.

Foto: Unsplash.com

Čisté a vyžehlené oblečení

Chcete udělat dobrý dojem na pracovní schůzce? Rozhodně není vhodné mít na sobě nevyžehlené oblečení či dokonce oblečení špinavé. Upravený vzhled má velký vliv na první dojem. Skvrna na halence či oko na punčoše jsou velkým ne!

Foto: Unsplash.com

Tip: Teď už víte, co zakomponovat do svého outfitu, ale nezapomeňte, že velmi důležité je také správné držení těla. Pokud chcete na někoho zapůsobit svým mozkem, buďte ve stoje i v sedě vzpřímení. Ukazujete tím svou moc a také, že máte vše pod kontrolou.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.