Chystáte se na pracovní schůzku a je pro vás důležité zapůsobit inteligentním dojmem? Werichovské heslo, že šaty dělají člověka, zde platí dvojnásob. Podívejte se na módní tipy a triky, díky kterým na své okolí budete působit sebevědomě a inteligentně.

Noste brýle

Představa, že jedinci kteří nosí brýle jsou chytří, je naprosto neopodstatněná. Ve filmech a v knihách je to ale tak moc populární klišé, že to lidé zkrátka aplikují i do reálného života.

Je to snad tím, že na ostatní podvědomě působí, že kdo nosí brýle, ten si nejspíš oči zkazil nekonečným studováním a čtením literatury do pozdních nočních hodin? Nevíme, každopádně zkuste si vzít na sebe brýle a uvidíte, že lidé s vámi budou jednat jinak, protože na ně budete působit inteligentněji.

Foto: Unsplash.com

Zakomponujte červenou do svého outfitu

Červená je extravagantní barva, kterou na sebe upoutáte pozornost. Červená barva nám dodává energii a motivaci a hlavně sebevědomí. Slaďte svůj outfit s prvky červené a uvidíte, že budete působit autoritativněji. I na semaforu je to právě červená barva, která nás zastaví.

Foto: Unsplash.com

Boty

Boty o nás vypovídají opravdu hodně. Nemusíte mít boty drahé nebo na vysokém podpatku. Důležité je, aby byly čisté a pohodlné. Pouze v obuvi, ve které se cítíte komfortně, můžete vyzařovat sebevědomě a působit tak inteligentněji.

Nenoste tepláky a sportovní oblečení

Při práci z domova je jasné, že zvolíte jako svůj pracovní outfit pohodlné tepláky, ale při schůzce s klientem nebo svým nadřízeným je vhodné mít na sobě serióznější oblečení. Košile a obecně límečky jsou vždy správnou volnou. K tomu se hodí klasické kalhoty či sukně a outfit, ve kterém budete vyzařovat profesionálně a sebevědomě, je na světě.

Foto: Unsplash.com

Čisté a vyžehlené oblečení

Chcete udělat dobrý dojem na pracovní schůzce? Rozhodně není vhodné mít na sobě nevyžehlené oblečení či dokonce oblečení špinavé. Upravený vzhled má velký vliv na první dojem. Skvrna na halence či oko na punčoše jsou velkým ne!

Foto: Unsplash.com

Tip: Teď už víte, co zakomponovat do svého outfitu, ale nezapomeňte, že velmi důležité je také správné držení těla. Pokud chcete na někoho zapůsobit svým mozkem, buďte ve stoje i v sedě vzpřímení. Ukazujete tím svou moc a také, že máte vše pod kontrolou.

Diskuze

10 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Titulek článku mne nalákal. Jinak by mne ani nenapadlo to otevřít. A nutno uznat, že alespoň tento článek je pro Vaše čtenářky nepochybně velmi vhodný. Protože už z povahy věci tenhle web sotva čtou lidé bystří a inteligentní, je vhodné a záslužné poradit Vašim čtenářkám, jak to zaonačit, aby alespoň “vypadaly” inteligentně, když už se jim do vínku nedostala. jen tak dál. 🙂

Pozor, nejen čtenářkám, mají i sekci pro muže! Nebuďte takový šovinista, hloupí lidé jsou i muži 😉 Jinak v podstatě souhlasím, taky mne nalákal nadpis, i když jsem už tak nějak tušila, co za kokotinu to bude 🤭 Chodila jsem na MU na historický obor, naši docenti a doktoři chodili v naprosto normálním neformálním oblečení, rifle, svetr… Dokonce neměnili svoje oblečení ani u státnic. Podle oblečení totiž nikdo skutečně inteligentní druhého nesoudí. Ne nadarmo se říká “nesuď knihu podle obalu”

OMG 🙁

Pavel Máte pravdu. Už jsem se na ty nadpisy víckrát nachytala. Doslova nachytala, protože to, co pak člověk čte ( a nevěří svým očím…) je velmi ubohé. Došla jsem k názoru, že autorka sama by ráda inteligenci předstírala, ale nedaří se jí ani to. Nedošlo jí mimo jiného ani to, co svým předstíráním a svým slaboduchým naváděním k němu o sobě vypovídá. Smutné, že takových ubohých, “jednoduchých” pisálků, příživníčků, se prezentují na internetu spousty. Jediná pomoc – znát ty weby a vyhýbat se. Jinak je to ztráta času i iluzí o inteligenci a charakteru českého národa posledních let.

Nezapomínejte, že kdo se povyšuje, bývá ponížen.. 😉

Čisté oblečení a boty,to snad není módní trik.
Jinak tedy-vezmu si čisté červené oblečky,obuji si pohodlné botky a nasadím brýle a jupííí!-to ale vypadám inteligentně.
Bože,kdo tyhle články píše? 😀

Pane Bože, do čehos to dušu vrazil!

milý článek, vcelku mě pobavil a neurazil, nevím proč se některé dámy rozčilují. Základní věci v článku jsou a je na každé z nás, co si vybereme.

Jasne, navod pro debilni kurvicky, aby vypadaly jako iq soudruzky. :)))))))

To si jako myslíte, že hňupa nikdo nepozná na první pohled, když si vezme brýle ? 😀