Vybrat si tu správnou a dokonalou barvu vlasů je pro nás mnohdy nadlidský úkol. My ženy jsme zkrátka komplikované, to víme všichni. Rády zkoušíme nové věci, jenže jsme věčně nespokojené. Naší nekonečnou nespokojenost a hledání dokonalosti právě často odskáčou vlasy, které se častým barvením a především zesvětlováním ničí a vypadávají. Prozradíme vám pár tipů, jak přirozeně zesvětlit váš odstín vlasů, aniž by to ničilo vaši hřívu. 

Zářivě blond díky citronové šťávě

Že citron obsahují kyselinu citronovou moc dobře víme. Většina z nás ji dokonce najde doma v kuchyni. Kyselina citronová je ale také skvělým pomocníkem, který dokáže zesvětlit vlasy přírodním způsobem, aniž by je poškodil.

Naplňte zhruba jeden menší hrnek šťávou z několika citronů (postačí 4 až 5 kusů), toto množství rozřeďte s vodou v poměru 1:1. Poté stačí už jen vylézt na sluníčko na zhruba půl hodinky a nechat vlasy proslunit. Slunce dopomůže “aktivovat” celý proces zesvětlení vlasů. Po této proceduře je nutné vlasy ošetřit kondicionérem. Kyselina citronová vlasy vysušuje, takže je nutné vlasům dodat zpět vlhkost. V posledním kroku si vlasy už jen důkladně umyjte.

Tento proces lze opakovat zhruba jednou za týden. Zkuste to čtyřikrát až pětkrát a uvidíte výrazné zesvětlení svých vlasů.

Heřmánkový zázrak

Tento způsob přírodního zesvětlování máme nejraději a všem ho vřele doporučujeme. Potřebovat budete jedno balení heřmánkového čaje, levandulový olej, bílý jogurt a šikovné ruce. Přibližně 8 sáčků heřmánkového čaje dejte vařit do většího hrnce, nechte povařit cca 15 minut. Po vystydnutí přimíchejte čtvrtku malé lžičky levandulového oleje … a dál? Pak už jen přimíchejte bílý jogurt a šup s touto směsí na vaše vlasy. Doporučujeme přes vlasy přehodit igelit a takto ponechat půl hodiny až hodinu. Následně vlasy umyjte a vysušte.

Sluníčko jako lék na vše

Neúčinnějším přírodním zesvětlovačem vlasů je samozřejmě sluníčko. Sluneční paprsky jsou v létě obzvlášť silné. A pokud plánujete jet na dovolenou k moři, máte téměř 100% jistotu, že se vrátíte s vláskama minimálně o dva odstíny světlejší. Je to skvělé a bez jakýkoliv investic a starostí. Nezapomeňte ale vaši hřívu hned po návratů domů ošetřit, aby nebyly vysušené.

Foto: Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze