Jak poznat, když pleť potřebuje hydratovat

„Moje pleť není dehydratovaná, je jenom suchá,“ řekla jedna kamarádka druhé a stála si za tím, že její pokožka nepotřebuje pozornost. Byla zkrátka toho názoru, že má suchý typ pleti a že proti němu nelze nijak bojovat. Ve skutečnosti ale pravdu neměla. Její pleť nebyla suchá, chyběla jí hydratace!

Je to častý omyl, se kterým se mi ženy potýkáme dnes a denně. Myslíme si, že je naše pokožka jen suchá, že to tak máme dáno od přírody. A ona přitom volá o pomoc, protože jí chybí vláha. Jak poznáte, kdy vaše pleť potřebuje hydratovat?

Je suchá. Ale jinak!

Abychom hned zkraje předešli pochybám, musíme dodat, že i suchá pleť může dehydratovaná. Zrovna tak se dehydratace může týkat mastného typu pleti nebo pleti smíšené. Pokud víte, že máte suchou pleť, rozhodně nemůžete spoléhat na to, že je prostě jen suchá a není dehydratovaná. Je totiž suchá, ale jinak. Tak pozor na to.

Podle čeho poznat, že je pleť dehydratovaná?

Nyní se dostáváme k tomu, co vás zajímá asi ze všeho nejvíce: jak poznáte, že vaší pokožce chybí hydratace? Je několik signálů, které k vám vaše pleť vysílá ve snaze dát vám najevo, že něco není tak úplně v pořádku.

  • pleti chybí zdravý jas
  • je na dotek citlivá
  • vidíte na pokožce drobné šupinky
  • pleť působí našedle
  • pokožka na obličeji je nepříjemně napnutá
  • všímáte si začervenání

Čím je způsobena dehydratace pokožky?

Za dehydratovanou pokožkou může stát vícero faktorů. Jedním z nich je například špatný životní styl. Problémy může způsobit i přemíra stresu nebo nevyvážený jídelníček, ve kterém chybí důležité živiny. Pokožka může být hydratovaná i tehdy, kdy používáte nevhodnou kosmetiku.

Jak pleti dodat hydrataci?

Pokud zpozorujete, že je vaše pleť napnutá a podrážděná, že svědí nebo je začervenalá, pak na nic nečekejte a dopřejte jí vláhu, kterou očividně tak nutně potřebuje. Hydrataci pleti zajistíte třeba tím, že budete dodržovat pitný režim. Ten je sice hodně podceňován, ale s tělem dokáže hotové divy (nebo také paseku, když se nedodržuje správně). Pomoci může pravidelná aplikace přípravků obsahujících hydratační složky.

Foto: Pexels.com, Shutterstock.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.