Jsou vaše nehty roztřepené a lámavé? Působí nevzhledně a neupraveně? Nedorůstají do té správné délky? Problém, který se týká celé řady z nás. Řešení je pouze jedno: vaše nehty potřebují posílit! Jak správně na to?

Odlakovač je nepřítel

Pakliže jsou vaše nehty lámavé a třepící, nepoužívejte odlakovač s obsahem acetonu. S pomocí acetonu sice snadno a během pár vteřin odstranit lak, vaše nehty vám ale za jeho použití rozhodně nepoděkují. Rozpouštědlo je totiž pro vaše přírodní nehty příliš drsné a zbytečně je vysušuje, což vede ke štěpení nehtů a vzniku bílých skvrnek.

Víte, co jíte?

Ještě než se začnete ptát, co má vaše strava společného s třepením vašich nehtů, rádi vám vysvětlíme, že na kvalitě vašich nehtů se výrazně podepisují i vaše stravovací návyky. Pakliže chcete přírodní nehty posílit, měly byste do svého jídelníčku zařadit potraviny s vysokým obsahem bílkovin a vápníku. Vápník a bílkoviny podporují zdraví nehtů a dělají je pevnějšími.

Omezte gelovky

Většina žen slabé přírodní nehty řeší tím způsobem, že si na ně nechají dát vrstvu gelu. Gelové nehty sice vypadají dokonale, jsou krásné a zároveň jsou hodně pevné. Bohužel ale přírodním nehtům nesvědčí, protože si jejich aplikace vyžaduje pravidelné broušení, které nehty oslabuje. I při aplikaci gelových nehtů se používá aceton, o kterém jsme se již zmiňovali. Zkuste proto gelovky omezit, alespoň na čas.

Zkraťte své nehty

Možná se vám líbí dlouhé drápky, které vypadají svůdně. Pokud ale chcete, aby vaše přírodní nehty nabraly na síle, musíte je po nějakou dobu udržovat kratší. Kratší nehty jsou méně náchylné k lámání, nezadrhávají se a také díky jejich zkrácení zmenšíte plochu povrchu, které by mohly škodit chemikálie. Zkuste proto své nehty po dobu několika týdnů udržovat kratší, vyplatí se to.

Foto: Pexels.com, Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze