Jak pečovat o plavky, aby vydržely déle než jednu sezónu?

Léto se blíží mílovými kroky, a ať už se chystáte na dovolenou k moři, k českému rybníku nebo si jen budete užívat klidu a relaxace u bazénu na vlastní zahradě, určitě se vám budou hodit kvalitní a stylové plavky. Ať už si vyberete-li jakýkoli střih, styl, vzor či barvu, aby vám plavky dlouho vydržely, a vypadaly jako nové, je důležité o ně řádně pečovat!

Pět kroků pro zachování skvělé kondice vašich plavek

I když si koupíte ty nejdražší a nejkvalitnější plavky, jen řádná péče a dodržování jednoduchých pravidel zaručí, že plavky nejen odhalí vaši sexy postavu, ale také ozdobí vaše tělo.

[easy-image-collage id=57415]

1. Než v nových plavkách poprvé vyrazíte na pláž, rozhodně jim dopřejte octovou koupel, která se postará o zářivé barvy. Nepoužívejte však klasický ocet, ale ocet jablečný, jehož jednu lžíci smíchejte s vlažnou vodou.

2. Plavky používejte skutečně pouze ke koupání ve vodě. Není rozumné navštěvovat v nich saunu – vysoké horko, a s ním spojené teploty, způsobuje poškození gumiček, lepených švů i samotné látky, ze které jsou plavky ušity.

3. Když už se rozhodnete, že koupání bylo pro dnešek dost, nikdy neskládejte plavky do ruličky a nevkládejte do sáčku. Chlór z bazénové vody umí totiž na plavkách napáchat pěknou paseku.

4. Plavkám vždy dopřejte důkladnou mýdlovou koupel ve vlažné vodě, nikdy ne ve vodě horké! I když se jen opalujete nebo hrajete nějaký letní sport v plavkách, a do vody v nich nejdete, je nutné plavky důkladně přeprat. Pot, prach, nečistoty, deodorant i opalovací krém jim totiž nesvědčí.

5. Plavky perte vždy ručně a to velmi šetrně. Rozhodně nepatří do pračky ani sušičky prádla. Sušte je volně, bez vystavení slunečním paprskům, které je můžou fatálně poškodit.

A nezapomeňte! Ze zdravotních důvodů není dobré pobývat dlouho v mokrých plavkách! Proto raději nenechávejte na sobě plavky schnout více než pár desítek minut, jinak si zaděláte na zdravotní nepříjemnosti.

Foto: Unsplash.com.


Avatar

Redakce

Bavíme, radíme a inspirujeme. Jsme FashionMagazin.cz a na českém internetu fungujeme už od roku 2012!