I když bychom si to některé z nás moc přály, věk bohužel nezastavíme. Postupem času se na nás přibývající léta začínají podepisovat. Dostavují se první vrásky a celkově náš vzhled není to, co býval. Existují ale účinné triky, kterými si můžeme pomoci k mladistvému vzhledu.

Jako první se věk začne projevovat na naší pleti právě v podobě vrásek, kruhů pod očima nebo povislé kůže v obličeji. Dejme si ruku na srdce a přiznejme si, kolik času věnujeme péči o svou pleť. Mnoho ne, že?  Jsou ženy, kterým je okolo sedmdesáti let, ale vypadají o deset, někdy i o dvacet let mladší. A proč? Protože o sebe denně pečují  a dodržují zdravou životosprávu.

Pojďme se podívat na několik jednoduchých zásad, které bychom měly dodržovat, pokud chceme dosáhnout mladistvého vzhledu.

Tip našich babiček

Od svých babiček mnohokrát slýcháme, že si každý den omývaly obličej růžovou vodou. Pleť je totiž po jejím použití vyhlazená, svěží a projasněná. Dříve se zkrátka ženy musely obejít bez plastik a speciálních krémů, které jsou dnes k dostání a častokrát vůbec nefungují.

Omezte pití a kouření

Pokud někdo pravidelně požívá velké množství alkoholu a kouří cigarety, na první pohled to poznáme na jeho pleti. Především u žen je to velice patrné. Kůže je scvrklá, nezdravá a má sklony k rychlejšímu stárnutí.

Jezte pestrou stravu

Je důležité, aby byl váš každodenní jídelníček pestrý a nejedla jste stále to samé. Mnoho lidí bohužel zapomíná na ovoce a zeleninu, což je škoda, protože tyto potraviny obsahují spoustu vitamínů, které mají blahý vliv na naše tělo a samozřejmě i pleť.

Omezte opalování

Pokud se ráda vyhříváte na slunku a milujete ten pocit, když se vám do kůže vsakuje vitamin D, je to naprosto v pořádku, ale pozor na to, abyste to s opalováním nepřeháněla. UV záření totiž uvolňuje v naší kůži volné radikály, což způsobuje předčasné stárnutí pleti. V letních měsících by měl být samozřejmostí krém s dostatečným UV faktorem.

Žijte aktivně

Pravidelné cvičení dělá divy nejen s naším tělem, ale i s naší psychikou. Pro některé lidi je to každodenní rutina a i když se jedná o fyzicky náročnou činnost, někdo cvičení vnímá jako formu odreagování se.

Genetika samozřejmě může hrát  významnou roli v tom, jak rychle a v jakém rozsahu se na člověku projevuje stárnutí. Nicméně jsme si jistí, že se dá mnoho věcí alespoň částečně ovlivnit, pokud dodržujeme určité zásady, které jsou navíc osvědčené.

Foto: Unsplash.com.

Líbil se ti článek?

Sdílej ho s přáteli
TwitterFacebookWhatsAppLinkedInPinterest
Načítání...

Diskuze