Co si budeme nalhávat, make-up je zázračná věc. Umí dokonale zvýraznit naše přednosti a pomůže nám tam, kde máme menší nedostatky. Stačí pár kosmetických produktů, šikovné ruce a můžete začít kouzlit!

Nikdo z nás není dokonalý. Je zcela lidské mít některé nedokonalosti, kterých by si ale okolí často vůbec nevšimlo, kdybychom na ně neupozorňovali. Především ženy své vady na kráse řeší plastickými operacemi. Zákroky však bývají nákladné, bolestivé a někdy se nepodaří tak, jak se očekávalo. Existují ale triky, díky kterým se svých chybiček sice nezbavíte permanentně, ale můžete je alespoň zakrýt.

Konturováním ke štíhlejšímu obličeji

Tento fenomén proslavila především Kim Kardashian, která je proslulá nejen svými křivkami, ale také na první pohled bezchybnou tváří. Jejím tajemstvím je právě konturování, díky kterému si můžete pohrát s rysy vašeho obličeje a opticky změnit jeho tvar. Jde vlastně o stínování a vykreslování kontur. Pokud vás trápí kulatý obličej nebo velký nos, tento jednoduchý trik udělá divy.

Správné nanášení tvářenky

Také správným použití tvářenky můžete opticky pozměnit tvar vašeho obličeje. Je to úplně jednoduché. Samozřejmě je důležitý i správný odstín.

Obličej můžeme mít kulatý, podlouhlý, hranatý nebo srdcovitý. Od to toho se pak odvíjí, kam přesně tvářenku aplikujete. Jestliže jste majitelkou kulatého obličeje, doporučuje se tvářenku nanést na takzvané jablíčko (nejvyšší pod na tváři) a rozetřít šikmými tahy směrem ke spánkům. Podlouhlý obličej potřebujeme opticky zkrátit. Tvářenku v tomto případě nanášejte vodorovnými tahy podél lícních kostí směrem k uchu. Ženy s hranatým obličejem by měly tvářenku nanášet krouživými pohyby pouze na jablíčka tváří. Pokud máte oválný obličej, jste dítě štěstěny! Tento tvar se považuje za ten nejideálnější a jeho modelace není potřeba. Postačí tvářenkou jen jemně zvýraznit lícní kosti. V případě srdcovitého obličeje naneste tvářenku pod lícní kosti směrem ke spánkům.

Zázrak v podobě bílé tužky na oči

Další věc, o kterou mnoho žen usiluje, je dosáhnout efektu velkých očí. Některé z nás máme oči od přírody malé a nevýrazné. Existuje naprosto jednoduchý trik, díky kterému svá kukadla opticky zvětšíte a rozzáříte. Bílou nebo pleťovou tužku na oči naneste na vnitřní spodní linku oka. Do vnitřního koutku ještě přidejte trochu rozjasňovače na prozáření. A je to!

Cesta ke kráse už nemůže být jednodušší! Který z osvědčených triků vyzkoušíte?

Foto: Unsplash.com, Maybelline, Shutterstock, Pinterest.

Líbil se ti článek?

Sdílej ho s přáteli
TwitterFacebookWhatsAppLinkedInPinterest
Načítání...

Diskuze