Jak ochránit vlasy před slunečními paprsky, aby zbytečně netrpěly

Léto je konečně tady a společně s ním také pořádná dávka sluníčka. Je-li venku krásně, je doslova hřích sedět doma a schovávat se před slunečními paprsky. Na druhou stranu je ale potřeba vědět, že častý pobyt na slunci nemusí být úplně vhodný jak pro naši pokožku, tak pro naše vlasy. I ty pod náporem slunečních paprsků mohou trpět. Jak se o ně starat a jak je chránit?

Proč vlasům vadí sluneční záření?

Na rozdíl od pokožky slunce vlasy nespálí, proto vás možná napadá otázka, proč vaše kštice pod náporem pořádné dávky slunečního záření tolik trpí. Vysvětlení je jednoduché: slunce narušuje vnější ochranou vrstvu vlasu zvanou kutikula. Díky tomu je vlas náchylnější na poškození a ztrácí přirozenou pružnost i lesk, začne se tak třepit a lámat.

Pokud na sluníčku trávíte opravdu hodně času a nechráníte svou hřívu, pak riskujete narušení funkce mazových žláz, které jsou uložené v pokožce hlavy. Dojde-li k narušení funkce mazových žláz, stávají se vlasy suchými, ztrácí svoji poddajnost, chybí jim hebkost a na pohled vůbec nevypadají pěkně.

Chraňte své vlasy a noste pokrývku hlavy

Asi vůbec nejjednodušší možností, jak ochránit vlasy před působením škodlivého slunečního záření, je nosit pokrývku hlavy. To se samozřejmě dá i v létě, stačí si vybrat třeba nějaký pěkný šátek nebo slušivý klobouk.

Vyvarujte se fénování i žehlení vlasů

Nejlépe uděláte, pokud se během horkých měsíců pokud možno vyvarujete zbytečnému foukání nebo žehlení vlasů. Venku na sluníčku si užijí tepla až až, vystavovat je vysoké teplotě ještě doma, je zbytečný risk.

Používejte speciální vlasovou kosmetiku

V kterékoli drogerii seženete pestrou paletu výrobků obsahujících UV filtr. Tyhle přípravky jsou na léto naprosto ideální, protože vlasy chrání a zabraňují škodlivému záření v jejich poškození. Pořídit se dají šampony, masky, oleje i kondicionéry.

Foto: Pexels.com, Shutterstock.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.