Jak nosit výstřih a nepůsobit vulgárně?

Two Women Holding Wine Glasses

Poprsí je jedním z nejvýznamnějších znaků ženy. Pokud se dámy chtějí líbit, vedou pozornost směrem k ňadrům. Ne vždy je to ovšem vhodné. Jaká jsou základní pravidla pro výstřihy, aby váš dekolt nepůsobil vulgárně?

Malá prsa jsou také prsa

Základní pravidlo u nošení výstřihů je v podstatě trošku paradoxní. Čím menší prsa, tím hlubší výstřih si můžete dovolit. Je to jednoduché. Prsa jsou erotickým znakem ženy, a čím hlubší je výstřih, tím svůdněji působí na muže a vyvolávají v nich touhy. Což je dle etikety nevhodné, ba dokonce nepřípustné.

Někdy je zkrátka třeba výrazná prsa spíš schovat. Na ženskosti vám to ubrat nemusí, i v roláku můžete být sexy, když bude obepínat vaše křivky. Jestli máte výraznější prsa, je dobré jednolitou plochu roláku opticky rozbít, aby prsa nepůsobila mohutně. Toho docílíte šálem nebo designovým náhrdelníkem.

Foto: Shutterstock

Jak hluboký výstřih můžete mít?

Toť otázka. Jak jsme zmínili, čím menší prsa, tím více se lze odvázat. Ovšem záleží také na společenské události. Pokud budete pracovat v bance, stěží vám povolí nošení hlubšího dekoltu.

Netýká se to ovšem jen zaměstnání. Když se půjdete poprvé představit rodině svého přítele, nesnažte se udělat dojem na pánskou část famílie svojí hrudí. Tu ženskou to popudí.

Pokud ovšem razíte na večírek, můžete si vzít výstřih až do pasu a „trochu se ukázat“. Nikoho tím určitě nepohoršíte.

Foto: Shutterstock

Dobře zvolený typ podprsenky

Pokud máte prsa větší než trojky, již musíte aktivně přemýšlet nad tím, aby váš outfit nepůsobil lacině. Můžete se řídit všeobecným pravidlem, že by vám neměl koukat více jak centimetr žlábku mezi prsy.

Záleží také na střihu prádla, které máte. Jestli máte vyztuženou podprsenku, lze se řídit předchozím pravidlem. Pokud zvolíte tzv. push-up podprsenku, ještě více opticky vám zvětší poprsí. Zvažte situaci, někdy je lepší, když žlábek není vidět vůbec.

Velká prsa – střih výstřihu

Abyste až příliš neupozorňovala a zároveň neupozadila vaše poprsí, zvolte správný střih topu. Pro větší prsa jsou vhodné výstřihy do „V“. Samozřejmě ne příliš hluboké, jak jsme zmínili, centimetr žlábku stačí.

Výstřih do „V“ opticky prodlouží krk a není tak prvoplánový. Zároveň se zaměřte na nošení projmutých topů v pase, zdůrazní se i tato oblast a všichni nebudou koukat jen na prsa.

Aby dekolt nebyl holý, můžete si vzít jemnější náhrdelník, který bude sahat buď nad žlábek, nebo pod prsa. Nikdy se však nesmí ztrácet v mezeře mezi prsy. A neměl by být příliš výrazný, spíš volte řetízek s přívěškem než masivní, designový kousek, ten si nechte k roláku.

Vyhýbejte se příliš kulatým i hranatým výstřihům. I když nebude vidět žlábek, prsa v tomto otevřeném střihu působí povadle.

Foto: Shutterstock

Malá prsa – střih výstřihu

Vaše postava snese právě kulaté nebo hranaté výstřihy. Rovněž vám budou slušet zavinovací halenky či šaty. Můžete si dovolit topy s řasením či nabíráním. Zkrátka, i když svému tělu dopřejete objemné střihy, jež zdůrazní poprsí, pokud je drobné, neuškodí mu to.

Foto: Shutterstock

Na věku (ne)záleží

I když žena vypadá dobře v padesáti, některé typy oděvů se pro ni už zkrátka nehodí. Vyloženě neradíme, abyste se s přibývajícími roky zahalovala, ovšem pokud máte vrásčitý, suchý dekolt, nebo vás trápí pigmentace, volte méně vyzývavé výstřihy.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.