Jak nosit vysokou obuv ke krátké sukni a vypadat stylově?

Přichází podzim, spolu s ním nižší teploty a to znamená jediné – kdo chce stále nosit šaty či sukně, ten musí zateplovat pomocí punčoch nebo vysokých bot. Spousta žen se však vyšších bot k sukni bojí. Vypadají skvěle s legínami či s úzkými kalhotami, ale jak je zkombinovat se sukní?

Vysoké boty vypadají k sukním zatraceně dobře, pokud jste schopné správně sladit typ bot a design sukně. Pojďme se podívat jak na to.

Základní pravidlo: Do práce či na běžný den noste vysoké boty s nižšími podpatky s casual sukněmi. Vysoké boty na podpatku kombinujte s midi sukněmi či pouzdrovými sukněmi, dosáhnete formálnějšího stylu.

Pokud byste si z našeho textu měli odnést pouze jedno moudro, jde o to výše psané. O správné kombinaci sukně s vysokými botami se toho však lze naučit více.

Zásady pro sukně a vysoké boty

Když nezvolíte velmi krátkou sukni, možná ani nebudete potřebovat punčochy, případně sáhnete po těch tělových, které jsou prakticky neviditelné. S midi sukní vám budou koukat možná tak kolena nebo kousíček nohou, možná také vůbec nic. Nosí se obě varianty – jak ta, kdy sukně končí pár centimetrů nad botami, tak ta, kdy sukně zakrývá vršek v bot. Ve druhém případě je úplně jedno, co si pod sukni vezmete, protože to nikdo neuvidí.

Jestliže budete mít sukni kratší, takže vám záleží na barvě punčoch, sáhněte po takových, které barevně ladí s botami. Obecně doporučujeme nosit spíš punčochy tenčí, v teplých by vám ve vysokých botách bylo příliš horko, obzvlášť máte-li boty zateplené kožíškem.

Vysoké boty k sukni rozhodně nemusí být pouze jednobarevné. U těch vzorovaných si ale dejte pozor na barvy zbytku outfitu, ať nepůsobíte jak z cirkusu. Vhodné je, když sukně barevně ladí s jednou barvou na botách, případně boty slaďte se svetříkem či kabátkem. Aspoň s jedním prvkem outfitu by měly být sjednocené.

Co se týče doplňků, prim hrají kabelky. S botami být sladěné nemusí, na to už se dnes nehraje. Velmi pěkně k sukním s vysokými botami vypadají i různé šálky a šály. Přece jenom jde o outfit do studenějšího počasí. Neváhejte si však nasadit sluneční brýly, ty nejsou pouze letním doplňkem.

Pár konkrétních tipů

Na závěr pro vás máme pár konkrétnějších tipů na outfity s vysokými botami a sukněmi.

Vysoké boty s džínovými sukněmi

Tohle je tip na skvělý denní outfit. Oblékněte si džínovou sukni, k ní vysoké boty v černé barvě – klidně vezměte vaše oblíbené dámské kozačky, černé punčochy a svetr. Nezapomeňte na výrazný hnědý či černý pásek, jaký se k džínové sukni hodí.

Vysoké boty s pouzdrovou sukní

K pouzdrové sukni více sednou vysoké boty na podpatku, ostatně pouzdrová sukně je slavnostnější a formálnější. Máte-li na sobě punčochy, měly by ladit s barvou bot. Pokud punčochy nemáte, je pěkné, když boty ladí barevně se sukní, případně s kabátkem. Na úzkou pouzdrovou sukni se nebojte vzít kabátek.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.