Ženy podpatky milují! Nosí je na lodičkách, sandálcích i kozačkách. Díky nim doháníme výšku, která nám od přírody nebyla nadělena a zvyšujeme si i sebevědomí. Není se tak čemu divit, že botky na podpatcích, které lidem okolo nás kolikrát nahání hrůzu a nutí je vystrašeně valit oči, dominují našim botníkům.

Správné nošení podpatků

Možná ani vy podpatkům jednoduše nedokážete odolat. Líbí se vám houpavá chůze, kterou díky nim máte. Oceňujete, že s jejich pomocí váš zadeček působí kulatější a v očích mužů přitažlivější. Zbožňujete je za to, že ačkoli jste od přírody menšího vzrůstu, s nimi rázem působíte vyšší.

Pakliže je ale chcete nosit, musíte si osvojit základní pravidla. Podpatky sice vypadají na pohled úžasně, ale vaše nohy z nich příliš nadšené nejsou. Ba spíše naopak. Dodržováním následujících pravidel jim alespoň částečně ulevíte.

Pravidlo číslo jedna: nenoste zbytečně malé velikosti!

Co je to za trend kupovat si klidně i o několik čísel menší boty? Možná i vy nad ním kroutíte hlavou, bohužel mnoho žen přesně takhle uvažuje. Často si pořizují boty, jejichž velikost neodpovídá velikosti jejich nohou – například když je v prodeji poslední model, přece ho tam nenechají! Nebo se odmítají smířit s tím, že mají nožku o velikosti 39 a raději si koupí boty o velikosti 37, aby tak zmírnily svůj špatný pocit. Je to hloupost! Chůzí na podpatcích vaše nohy už tak dost trpí, natož když je ještě nasoukáte do menší velikosti, ve které noha zakusí ještě větší nepohodlí.

Pravidlo číslo dva: před úzkými pásky se mějte na pozoru

Také nedokážete odolat botám na podpatku, které jsou z velké části tvořeny úzkými pásky? Nedivíme se, na nohou totiž vypadají opravdu božsky! Jenže právě úzké pásky jsou velkou hrozbou, před kterou byste se měly mít na pozoru. Nejedné z nás během dne třeba po delší chůzi nebo stání nohy otečou a úzké pásky se nám začnou nepříjemně a bolestivě zařezávat do kůže. Nejenže to bolí, ale může to mít i negativní následky. Chcete-li nosit páskové botky na podpatku, sáhněte po nich spíše tehdy, kdy budete vědět, že v nich nestrávíte celý den, nebo že v nich nebudete polovinu odpoledne stát.

Pravidlo třetí: plastovým botičkám se vyhýbejte obloukem

Boty na podpatku se vyrábí z mnoha materiálů. Za nejvhodnější můžeme označit pravou kůži, která je prodyšná a dokáže se přizpůsobit chodidlům. Bohužel mnoho z nás nedokáže odolat botám vyrobeným z umělé hmoty, které nás lákají svými barvami i zajímavými tvary. Nosíte-li podpatky, jejichž součástí je bota z plastu, pak si zbytečně škodíte – takové boty jsou nepoddajné, nepřizpůsobivé a k tomu všemu neprodyšné. Když už chcete nosit podpatky, pak vybírejte kvalitní materiál, díky kterému svým nožkám zajistíte maximum možného pohodlí.

Foto: Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze