Pokud vás příroda požehnala/proklela vlnitými vlasy, víte, že je s nimi občas hodně radosti (jak krásně se s nimi pohazuje) a také dost strastí (kolik práce jen dalo, aby se s nimi dalo tak krásně pohazovat). Nabízíme pár tipů, jak si upravit vlny co nejefektněji a bez zbytečného třepení.

Sprchujte si vlasy v předklonu

Pokud si při stání ve sprše pustíte proud vody rovnou na vlasy, vlny se zbytečně narovnají. Lepší je umývání v předklonu anebo ze strany.

Kondicionér nebo olej?

Doporučujeme více kondicionéru a méně oleje. Kokosový nebo arganový je teď sice v velmi módě, ale pokud používání přeženete, zabrání vodě a kondicionéru proniknout dovnitř vlasu a správně mýt i působit.

Jak používat gel?

Nabízíme malý kadeřnický tip: naberte si do dlaní gel (štědře, nebojte se toho) a do ještě mokrých vlasů ho nejprve opatrně po stranách vetřete a pak vlasy promačkejte od konečků nahoru. Zbytečně nepročesávejte, hřebeny způsobují třepení.

Fénovat či nefénovat?

Značka ideál je samozřejmě nechat vlasy přirozeně uschnout, ale komu se něco takového daří stíhat, že. Na vlnité vlasy je ideální fén s difuzérem, kdy na difuzér jemně vlasy položte, opatrně přitisknete k hlavě a nechte dělat jeho práci. Pohyby do stran nebo nahoru a dolů vlasy zbytečně cuchají.

Nepoužívejte tenké gumičky

Tenké gumičky stojí za vypadáváním spousty a spousty polámaných vlasů. Samozřejmě, občas si potřebujete hřívu sepnout – vyberte si gumičku hodně širokou a s textilem na povrchu.

Kovové klipsy

Pokud vás nic nehoní a necháváte si vlasy volně uschnout, můžete si je u kořínků nadzdvihnout kovovými klipsy. Vyčarujete tak krásný, nadýchaný objem.

Vlnité vlasy vyžadují péči a občas své majitelky přivádějí k zuřivosti (třeba když hříva namokne a vy pak vypadáte jako rozježený ratlík). Ale při správném postupu, uznejte – přírodní, bohaté, sexy vlny. Měnila byste?

Načítání...

Diskuze