Vůně parfému o vás může hodně prozradit, zároveň dokáže upoutat pozornost nebo naopak odradit. Není se čemu divit, že si s jeho výběrem dáváme tolik záležet, zvláště chceme-li s jeho pomocí udělat dojem. Dnes vám poradíme, na co si při výběru parfému dát pozor a jak poznat ten pravý.

Nevíte si rady s výběrem parfému? Nezoufejte a čtěte dále!

Není parfém jako parfém. Na trhu jich je tolik, že si mezi takovou spoustou možností zkrátka nemůžeme vybrat jen ten jeden. Mnoho žen si s volbou parfému neví rady, netuší, který z nich je pro ně ten nejlepší, který dokáže podtrhnout jejich ženskost a smyslnost a který jim zároveň přidá na sebevědomí. Ano, přesně tohle všechno (a ještě mnohem více) parfém dokáže. Jestliže stále hledáte to pravé ořechové a ještě nemáte svoji vysněnou vůni, nezoufejte – od toho jsme tu my a náš dnešní článek!

Tip první: Na nákup se vydejte hned po ránu

První rada, kterou vám ohledně výběru parfému můžeme dát, je vyrazit na nákup hned po ránu. V tuto denní dobu ještě nebude parfumerie či drogerie přesycena směsicí nejrůznějších vůní a vaše smysly tak nebudou zmatené. Naopak odpoledne už není pro nákup vůně ideální, přes den se zde sejde vícero zákazníků, kteří zkouší jednotlivé parfémy a vzduch je plný voňavých oparů. Takže když už se chcete vydat na lov, zahrajte si na ranní ptáče – možná nedoskáčete nejdále, ale třeba najdete ten pravý parfém, který vás okamžitě osloví!

Tip druhý: když to nevyjde dnes, zkuste to zítra

S prvním tipem souvisí i ten druhý: nic se nemá přehánět. Pamatujte, že byste jednorázově měli vyzkoušet maximálně tři rozdílné vůně. Čím více již totiž vyzkoušíte, tím více budou vaše smysly a čich zmatené a vůně vám pak budou připadat stejné – a to je k ničemu.

Parfém nemusíte vybrat hned na první pokus, když to nevyjde jeden den, nelámejte to přes koleno a vraťte se den následující. Během zkoušení jednotlivých parfémů můžeme ještě doporučit přičichnout si ke kávovým zrníčkům (bývají součástí obchodu), které neutralizují čichové buňky.

Tip třetí: jiná vůně na těle, jiná na papírku

V parfumeriích a drogeriích narazíte na testovací papírky, které jsou tu od toho, abyste na nich mohli zkoušet jednotlivé vámi vybrané vůně. Důležité ale je zmínit jeden prostý fakt: každý parfém voní jinak na papírku a jinak na kůži. Stejně tak vám poradíme, abyste parfém stříknutý na papírek nejdříve nechali chvíli rozvonět, rozhodně k němu nečichejte okamžitě po stříknutí – vůně se rozvine až po určitém čase.

Tip čtvrtý: věnujte pozornost složení

Každému z nás voní něco jiného a to je samozřejmě dobře. Jinak bychom totiž všichni používali stejný parfém a všichni bychom voněli stejně – což by byla nuda. Někomu třeba voní růže, jinému bergamot, dalšímu třešňový květ. S výběrem parfému vám proto může pomoci i jeho složení, které vám napoví, co můžete od dané vůně očekávat. Jasně, nelze se spoléhat pouze na údaje na zadní straně výrobku, ale jako pomocné vodítko se to hodit může, ne?

Foto: Pixabay.com, Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments