Jak na přirozené líčení ve stylu „tichého luxusu“

Možná jste už slyšeli o módním trendu tichého luxusu. Stejně jako oblékání v tomto stylu je j tiše luxusní líčení o jemném a elegantním vzhledu, který je charakteristický tlumenými tóny. Zde je několik jednoduchých tipů na líčení podle tohoto trendu, které zvládne každý.

Neokázalé, elegantní, přirozené a sofistikované – to jsou slova, která charakterizují styl tichého luxusu. Pokud se rozhodnete líčení podle tohoto trendu vyzkoušet, mějte na paměti, že cílem je spíše zdůraznit vaši přirozenou krásu než se snažit některé rysy skrývat.

Přirozené obočí

V tomto stylu není daný žádný určitý tvar obočí; naopak, nejlepší je držet se svého přirozeného tvaru. Klíčové je mít obočí upravené a ladící s barvou vlasů pro co nejpřirozenější vzhled. Abyste působili upraveně, lehce své obočí zvýrazněte tužkou na obočí, pokud potřebujete, a nezapomeňte ho zafixovat bezbarvým gelem na obočí.

„No make-up make-up“

Foto: Openverse

I když se jedná o přirozené líčení, pro čistý dojem možná budete potřebovat trochu make-upu. Snažte se to nepřehánět a používejte jen malé množství, abyste sjednotili tón pleti, aniž byste se příliš starali o nedokonalosti. Volte make-upy s lehkým až středním krytím a na případné nedokonalosti použijte hydratační korektor. Kromě toho, aplikace make-upu pomocí navlhčené houbičky vám pomůže dosáhnout přirozeného lesku, na rozdíl od použití štětce na make-up.

Nude rtěnky

Nude rtěnky jsou rozhodně tím pravým pro líčení ve stylu tichého luxusu, nicméně ne každý si může dovolit odstíny nude. Opět zde hraje důležitou roli myšlenka zvýraznění vaší přirozené krásy, protože každému z nás sedí jiné odstíny podle tónu pleti. Existuje univerzální pravidlo, že váš nude odstín rtěnky by měl být o jeden nebo dva odstíny tmavší než je barva vašich rtů. Vyzkoušejte různé možnosti a najděte tu pravou rtěnku pro všechny příležitosti.

woman holding black lipstick in close up photography
Foto: Unsplash

Zkuste rozjasňující pudr

Místo hojného používání pudru na zmatnění pleti, se pokuste dosáhnout jemného lesku s minimálním množstvím produktu na zafixování celkového líčení. Pro dosažení přirozeně rozzářené pleti doporučujeme vyzkoušet rozjasňující pudr místo pudru se zmatňujícím efektem.

Dlouhé řasy

Dlouhé natočené řasy dokážou otevřít oči a zvýraznit jejich podmanivost. Vzhledem k tomu, že existují různé druhy řasenek s různými efekty, doporučujeme zvolit spíše produkty, které se zaměřují na prodloužení řas než na dodání objemu. Ačkoli husté a plné řasy mohou vypadat více smyslně, pro tento styl působí trochu křiklavě. Místo toho sáhněte po prodlužující řasence a odstraňte případně vzniklé hrudky.



Přihlašte se k odběru novinek!

Chcete se dozvědět jako první o zajímavých akcích a slevách na módu? Chcete si přečíst nejlepší články jako první? Přihlašte se k odběru novinek!
Avatar

Noemi

Nejšťastnější jsem, když tvořím, sportuju nebo cestuju. Zajímám se o zdravý a udržitelný životní styl. Móda je pro mě umění - ať už je náš styl konvenční nebo alternativní, vždy nám dává prostor vyjádřit se beze slov. Odlišuje nás a zároveň spojuje, a právě to na módě miluju.