Pomerančová kůže, jak se lidově přezdívá celulitidě, je noční můra mnoha žen, zároveň však pro většinu z nás každodenní chleba. Možná i vás při pohledu na stehna nebo zadeček odradí nevzhledné důlky v kůži, které jsou jasným důkazem, že se vám pod pokožkou hromadí přebytečný tuk. Chcete poradit, jak se pomerančové kůže zbavit? V tom případě čtěte dál!

Pomerančová kůže může být estetický i psychologický problém

Možná vás to překvapí, ale pomerančová kůže je pro mnoho žen jak estetickým, tak i psychologickým problémem. Nejenže se za tento stav stydí, ale zároveň jim ubírá na sebevědomí a často je nutí přizpůsobit přítomnosti celulitidy svůj šatník – ženy pak chtě nechtě nosí oblečení, kterým důlky na kůži zakryjí, i když se v něm necítí pohodlně ani přitažlivě.

Za vznikem pomerančové kůže můžeme hledat hned několik příčin. Velmi častou příčinou jsou hormony, které si v našem těle mnohdy dělají, co chtějí a páchají zde neplechu. Mezi další důvody, kvůli kterým celulitida vzniká, jsou genetické dispozice, se kterými bohužel nelze mnoho udělat. Pozor ale i na nezdravý jídelníček, na základě kterého se pod kůží hromadí tuk, příliš tomu neprospívá ani málo pohybu nebo třeba kouření.

Co na ni pomáhá?

Jak se zbavit celulitidy? Co pomáhá na odstranění nevzhledných dolíčků? To jsou otázky, které možná běhají hlavou i vám a není se čemu divit – žádná žena nechce, aby jí tělo hyzdila pomerančová kůže, to je přece jasné. Máme pro vás zase trochu jiný tip, jak se celulitidy zbavit, vyrazit proti ní do boje a z tohoto souboje samozřejmě vyjít jako jednoznačný vítěz.

V čem tkví celé to tajemství? Ve vonných olejíčcích! Ano, čtete správně a nebojte se – nespletli jsme si článek a rozhodně zde nechceme psát o aromaterapii. Tahle tekutá pomoc skutečně pomáhá v boji proti celulitidě, byť nad tím možná v tuto chvíli nevěřícně kroutíte hlavou a možná si i říkáte, co je to sakra za hloupost. Chcete-li se o této variantě, jak dát celulitidě sbohem, dozvědět něco více, pak určitě čtěte dál!

Na jaké vonné oleje vsadit?

V následujících řádcích vám dáme tipy na skvělé pomocníky. Uvidíte, že jakmile jejich účinky jednou vyzkoušíte, dáte nám za pravdu.

1. Grepový vonný olej

Možná jste se s ním ještě nesetkali a to je škoda, my si však stojíme za tím, že je to jasná volba, chcete-li se zbavit pomerančové kůže. Ne nadarmo se o něm mluví ve spojitosti s hubnutím obecně, měli byste vědět, že grepový olej zvyšuje rychlost metabolismu, který pak pracuje na plné obrátky a rychleji spaluje nahromaděné tuky. A to přesně chcete, ne?

2. Rozmarýnový vonný olej

Jako druhý zmíníme rozmarýnový vonný olejíček, který krásně voní dřevem a je často doporučován při nervovém vyčerpání. Kromě toho ale dokáže pomoci i ve chvíli, kdy se chcete zbavit celulitidy a to proto, že se může pyšnit zpevňujícími účinky, jež vaše pokožka napadená dolíčky nutně potřebuje.

 Foto: Unsplash.com, Pixabay.com.

Líbil se ti článek?

Sdílej ho s přáteli
TwitterFacebookWhatsAppLinkedInPinterest
Načítání...

Diskuze