Jak na bezchybné líčení rtů, které vydrží celý den

woman in black leather jacket

Není nic přitažlivějšího než krásně nalíčené rty, které okamžitě upoutají pozornost a dodají jistotu každé ženě. Jak ale dosáhnout toho, aby vaše rtěnka zůstala bezchybná po celý den a vy jste zazářila s dokonalým úsměvem? Přinášíme vám několik rad a tipů, které vám pomohou vytvořit nejenom nádherné, ale také trvanlivé nalíčení rtů.

Pečlivá péče o pokožku rtů

Základem každého bezchybného líčení jsou zdravé a pečlivě ošetřené rty. Předtím, než začnete s líčením, pamatujte na důkladný peeling rtů. Ten odstraní odumřelé buňky a vytvoří hladký povrch, na který rtěnka lépe přilne. Po peelingu naneste na rty hydratační balzám, který je zanechá vláčné a připravené na líčení.

Kvalitní rtěnka a konturovací tužka

Volba správné rtěnky a konturovací tužky je klíčová. Vyberte si odstín, který se hodí k vaší pleti a celkovému líčení. Konturovací tužkou lehce obkreslete okraj rtů, abyste vytvořili základní tvar. Pokud chcete, můžete tužkou upravit tvar rtů nebo je opticky zvětšit, podle požadovaného efektu. Poté naneste rtěnku, buď přímo z tuby nebo s pomocí štětce, pro dokonalé pokrytí.

Woman with brown hair doing lipstick and holding little mirror
Foto: Pexels

Precizní aplikace

Aplikace rtěnky vyžaduje trochu cviku, ale s tréninkem se rychle zdokonalíte. Nanášejte rtěnku po částech od středu rtů postupně směrem ke koutkům úst. Tím dosáhnete rovnoměrného pokrytí a zabráníte rozmazání.

Fixace a dlouhotrvající efekt

Aby vám líčení vydrželo co nejdéle, nevynechávejte krok fixace. Jemně přitiskněte na rty kapesníček a naneste na ně malou vrstvu transparentního pudru. To zajistí dlouhodobou stálost barvy a zabrání rozmazání nebo otisknutí se na sklenici.

Kontrola během dne

I když budete mít rty dokonale nalíčené, je dobré mít v kabelce rezervní rtěnku a drobný štěteček. Během dne se může stát, že rtěnka trochu povolí, a tak budete moci rychle a snadno rty upravit.

S tímto návodem na bezchybně nalíčené rty se můžete pustit do líčení s jistotou. Nezapomínejte, že praxe dělá mistra, a tak se nebojte experimentovat s různými odstíny a technikami.


Avatar

Noemi

Nejšťastnější jsem, když tvořím, sportuju nebo cestuju. Zajímám se o zdravý a udržitelný životní styl. Móda je pro mě umění - ať už je náš styl konvenční nebo alternativní, vždy nám dává prostor vyjádřit se beze slov. Odlišuje nás a zároveň spojuje, a právě to na módě miluju.