A je to tady: nejstudenější období v roce, brrr! Během zimy není pokoušen jen náš organismus, který čelí bakteriím a virům všude okolo nás, ale krušným podmínkám dnes a denně vystavujeme i svoje vlasy. Jak naše hříva vlivem mrazu a zimy trpí?

Vlasy elektrizují

Když je venku zima, žádná z nás nechce, aby jí mrzly uši a táhlo jí na hlavu. Nošení čepic a kulichů je proto v tomto ročním období samozřejmostí, ba dokonce na denním pořádku. I když najdete fakt pěknou zimní čepici, ve které vám to perfektně sedne, vaše vlasy zrovna nadšené nebudou.

Proč?

Nošení čepic způsobuje nepříjemné a nežádoucí elektrizování vlasů. Známe to asi každá: sundáme z hlavy čepici a vlasy si dělají, co chtějí, trčí na všechny strany a my vypadáme, jako bychom dostaly ránu proudem.

A co s tím? Zkuste vyměnit klasický hřeben s plastovými hroty za hřeben s přírodními štětinami – třeba kančími.

Vlasy se více mastí i díky čepicím

V zimě nosíme čepice, protože logicky nechceme mrznout. A s nošením čepic se pojí další nepříjemnost – a tou je rychlejší maštění vlasů. Abych ale nenechala vinu jen na čepicích, jako další faktor přihodím ještě časté střídání zimy a tepla, kdy přecházíme z vyhřátých místností ven do chladu a zase zpátky.

A takhle několikrát během dne.

Co pomůže s rychleji se mastícími vlasy? Doporučit můžu vybrat vhodnou kosmetiku a s jejím výběrem si dát opravdu záležet. Vyberte si takové přípravky, které jsou šetrné k vlasům a které respektují přirozenou rovnováhu pokožky hlavy.

Vlasy jsou suché

Co k zimě neodmyslitelně patří? Vítr. Mráz. Studená mlha. Co to všechno znamená? Jediné: mechanické poškození vlasů. Pokud jsou vaše vlasy háklivé na vlhkost, pak jim stačí krátká chvíle venku, aby se zvlnily a veškerá vaše snaha s žehličkou na vlasy tak okamžitě přijde vniveč.

A to dokáže naštvat.

Mimo to je v zimě poměrně časté, že jsou vlasy vysušené a to vede k jejich lámání a třepení. Žádná z nás nechce suché a lámající se vlasy, že ne? Takže co s tím? Pomoc je jednoduchá: používejte vyživující masky, které si můžete koupit v drogerii, nebo si je vyrobit samy doma.

Foto: Pixabay.com.

Načítání...

Diskuze