Nejpopulárnjší sociální síť současnosti? Jednoznačně Instagram, který vystřídal dřívější jedničku Facebook. Instagram je takovým veřejným fotoalbem našich životů. Postupem času se z obyčejné sociální sítě stala aplikace, která ovlivňuje naše životy více, než bychom chtěli a sami si to uvědomovali.

Moderní doba a online móda

Profil na Instagramu má dnes již drtivá většina módních značek a obchodních řetězců. Pod nátlakem moderní doby a bohužel i aktuální situace s celosvětovou pandemií Covid-19 je nuceno působit na Instagramu stále více podnikatelů a firem. Kvůli Covid-19 se muselo zrušit mnoho módních přehlídek a módních společenských událostí. Jednou z variant, jak nepřijít o příznivce, zákazníky a také sponzory, se stal online přenos přes IGTV.

Éra Influencerů

Sociální síť Instagram býval obyčejnou aplikací, kde každý sdílel okamžiky ze svého života ať už se svými nejbližšími, nebo s celým světem. Není žádným překvapením, že přišla myšlenka, jak ze svého profilu udělat byznys. Když máte přes 100 tisíc sledujících, kteří doslova touží po vašich fotografiích ze života a momentkách, jak zrovna trávíte den, nechcete to přeci dělat zadarmo, že? A tak přišli Influenceři, kteří si za sdílení svých fotek nechávají platit nemalé částky. Ať už je to nenápadná reklama na určitý produkt v zátiší fotky, nebo okatá reklama, kde v hlavní roli je produkt a influencer naopak v nenápadném pozadí, z Instagramu se stal jednoduchý zdroj peněz.

Říkáte si, že tato slečna, kterou sledujete, má úžasný vkus na módu a časem ji, ať chcete, nebo ne, začnete obdivovat a vzhlížet k ní. Jednoho dne nasdílí příspěvek, na kterém je oblečená od hlavy k patě v oblečení značky H&M nebo Zara? Když tam nakupuje ona, musím taky a budu trendy! Tyto myšlenky automaticky napadají každou z nás a ovlivňují tak nejen náš módní styl, ale i naše životní postoje.

[easy-image-collage id=69095]

Anorexie a bulimie v přední linii

Žádná z žen by si nedovolila na svůj instagramový účet vložit fotku, kde není dokonalá. K této dokonalosti nám pomáhají aplikace na úpravu fotek, nebo retuš. Díky tomu nám mizí ošklivé akné, vlasy získávají lesk a hustotu, oči působí větší a rty plnější. Na první pohled nádherná fotka – krásná žena, při bližším zkoumání se vám na této fotce nemusí něco zdát. Na živo přeci takhle dokonalá nebyla, ne? Bohužel především mladší ročníky si tuto skutečnost málo kdy uvědomují. Snaží se podobat svému instagramovému vzoru co nejvíce to jde. I když to znamená držet drastické diety a počítat kalorie. Nebezpečná anorexie a bulimie se tak dostává do přední linie.

Kdy se tento trend zastaví?

Nastane zase doba, kdy Instagram bude pouhou sociální sítí, kde přátelé sdílejí fotografie ze svých životů? Kde se nikdo nebojí být sám sebou?

Foto: Unsplash.com, Shutterstock.com.

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments