Jak dostat více kolagenu do těla: Přirozená strava versus doplňky stravy

Kolagen je ve vodě nerozpustná bílkovina. Kromě toho, že zpevňuje pokožku celého těla, je nezbytný pro pružné klouby, šlachy, vazy a chrupavky, silné kosti, zuby a nehty i vnitřní orgány. Dá se říci, že kolagen drží tělo pohromaděProto se mu přezdívá elixír mládí. Jak jej tělu dodat?

Kolagen si organismus vyrábí sám, jeho tvorba však slábne s přibývajícím věkem. Produkce začíná zpomalovat před třicítkou a právě v tomto věku se objevují první vrásky. S ubývajícím kolagenem klesá pružnost pleti a vrásky se prohlubují.

Naštěstí lze větší množství kolagenu dostat do těla správným jídelníčkem, prostřednictvím doplňků stravy a vhodnou kosmetikou. Ideální je kombinovat všechny tři způsoby, a to zejména po 40. roce, kdy tělo kolagen přestává produkovat úplně.

Které potraviny obsahují nejvíce kolagenu

Nejlepším zdrojem jsou vybrané části hovězího, vepřového a rybího masa. Jedná se o kůži, šlachy, chrupavky, vazy a kosti. Dalšími zdroji jsou mořské plody, vejce a sýry. Kolagen je živočišného původu, jeho produkci a vstřebávání však podporují rostlinné zdroje. Důležité jsou především ty, které obsahují vitamin C a síru. Zdroje céčka jsou třeba citrusové plody či papriky, na síru jsou bohaté ředkvičky, kedlubny, brokolice, česnek a také kakao.

Jak vybrat doplňky stravy obsahující kolagen

Přirozená strava by měla představovat primární zdroj kolagenu. Ženy často navíc používají kosmetiku obsahující kolagen, která pomáhá zmírňovat viditelnost vrásek, obnovovat pružnost kůže a pleť udržují svěžejší.

Z doplňků stravy je vynikající hydrolyzovaný kolagen v práškové formě, který rozpustíte ve vodě a získáte tak silný kolagenový nápoj. Collagen Skin Booster obsahuje bioaktivní kolagenové peptidy, vitaminy A, C a E, jód, selen a zinek, a navíc chutná po jahodách. Koupit jej lze v rámci distributorské sítě Herbalife Nutrition.