Kdo by nechtěl mít dokonalý úsměv, kterým by okamžitě každého odzbrojil. Ne všechny ale máme dostatek financí (nebo odvahy) na nákladné bělení na klinice nebo u zubaře, což nebývá zrovna nejlevnější záležitost. A přípravky k domácímu bělení jsou kolikrát tak předražené, že od nich dáme raději ruce pryč.

Pozor na domácí bělení zubů. Může napáchat více škody nežli užitku

I pokud bychom se rozhodli, že si zuby vybělíme doma, je použití přípravků určených k domácímu bělení tak trochu ruská ruleta – ne všechny jsou totiž vhodné, ba co víc bezpečné. Některými produkty dokonce riskujeme, že si nenávratně poškodíme zuby – a to opravdu nestojí za to, co myslíte?

Foto: Depositphotos.com

Nabízí se tedy otázka, jak dosáhnout krásnějšího úsměvu bez rizika nevhodného produktu “na doma”, nebo nutnosti utratit spoustu peněz za profesionální bělení. Zkusit můžete některé z rad, které doporučují přímo od zubaři!

Choďte na pravidelné kontroly

Jen málokdo jde dvakrát do roka s nadšením k zubaři, ale zanedbávat pravidelné preventivní prohlídky se nevyplácí. Zubař odhalí a vyléčí kazy, odstraní plak a vodní kámen, což je základ všech problémů.

Zkuste bílou dietu

Některé potraviny a nápoje mohou naše zuby zbarvit – řeč je kupříkladu o černém čaji, kávě nebo červeném víně. Proč proto nezkusit tzv. bílou dietu? Zkuste potraviny a nápoje, které jsou známé tím, že zuby barví, nahradit jinou – světlejší – alternativou.

Foto: Depositphotos.com

Pozor na sladké nápoje

Sladké nápoje, kam patří nejen ty perlivé dobroty, kterých se mnohé z nás neumí vzdát, nebo také energetické nápoje, na něž sázíme, když se potřebujeme nakopnout a nastartovat, mají na ústní dutinu negativní vliv. Jsou totiž plné cukru a kyselin, které se zuby dokážou hotové divy.

Foto: Unsplash.com

Používejte mezizubní kartáček nebo niť

Vyčistit si zuby klasickým kartáčkem je jedna věc a všechny víme, že bychom to měly dělat dvakrát denně – ráno a večer. Jenže jen klasický kartáček nestačí. Naučte se v zájmu svých zubů používat i mezizubní kartáček, nebo mezizubní niť – tito pomocníci odstraní i ty nečistoty, na které je klasický kartáček krátký.

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments