Boj za krásné vlasy je nekonečné téma. Proč? Protože hříva je pro ženu jednou z největších předností a krásné husté vlasy nás dělají půvabnými. Během svého života vyzkouší každá žena minimálně dvě barvy vlasů, některé s většími či menšími úspěchy zkouší dokonce všechny existující odstíny. Proč si ale zbytečně ničit vlasy pravidelným barvením, když si můžete ponechat svou přirozenou barvu vlasů? Myší přirozené odstíny jsou teď in.

Odbarvení

Ke své přirozené barvě vlasů se zpětně dostanete pouze odbarvením. Naštěstí v dnešní době existuje způsob, jak odbarvit své vlasy bez trvalého poškození. K vašemu vysněném odstínu vám pomůže Olaplex, o kterém jsme vás už informovali. Olaplex zesvětlí vlasy a ještě k tomu jim dodá hlubokou výživu, kterou potřebují každé vlasy.

Čemu se raději vyhnout?

Rozhodně se vyhněte domácímu zesvětlování formou zesvětlovačů, které koupíte v drogerii. Tyto typy zesvětlování budou pro vaše vlasy zkázou s trvalými následky! Zničené spálené vlasy vám budou vypadávat, konečky se budou třepit. Vlasy vás zkrátka přestanou poslouchat a budou si žít „vlastním životem“. Svěřte svou hřívu raději do rukou odborníků.

Odrosty & ombré

Mnoho žen se ke své přirozené barvě vlasů vrací takticky. Vlasy si jednoduše nechají odrůst, přičemž po několika měsících docílí podobného efektu, jako s metodou ombré. Tento postup má ale mnohem delšího trvání, než jednorázové odbarvení. Urychlit růst vlasů pak můžete mnoha způsoby. Můžete například brát vitamíny podporující růst zdravých vlasů (zinek), používat pravidelně výživové masky a především jim dopřát pořádnou hydrataci.

Mám svůj přirozený odstín vlasů, ale…

Vzhledem k tomu, že jsem před nedávnem sama absolvovala velký comeback ke svému původnímu odstínů vlasů, mohu říct, že až se vrátíte k požadovanému odstínu, čeká na vás nepříjemné překvapení, se kterým se budete muset poprat.

Vlasy byly zvyklé na pravidelné barvení – v mém případě minimálně posledních 10 let – u vás to nejspíš bude podobné. Barvy na vlasy nejsou zdravé, na druhou stranu ale dodávají vlasům látky, které ke svému „fungování“ potřebují, protože už si na ně zvykly. Když jim tyto látky přestanete dodávat, pěkně se vám za to vymstí. Paradox, že?

Vlasy ztratí svůj lesk, nebudou tak hladké, nebo vás překvapí tvorbou lupů. Toť naše odměna za to, že je už nechceme trávit zbytečným barvením a chceme se o ně ještě více starat. I tento problém ale má své řešení. Chce to zkoušet, zkoušet, zkoušet. Vlasy vám neřeknou, kterou výživu potřebují a co je zkrotí. Proto budete muset zkoušet různé šampony, kondicionéry, masky na vlasy, … časem zjistíte, co na vaše vlasy platí nejvíce.

Foto: Pinterest.com.

Načítání...

Diskuze