Hedvábně jemné vlasy jsou jako sen. Jsou příjemné na dotek, hýří zdravím a mluví o nás v tom nejlepším světle. No jo, jenže co když právě vy máte vlasy krepaté, nepoddajné a neposlušné a k jemnosti máte hodně daleko? Ani tehdy není potřeba si zoufat.

Jemné vlasy lákající k pohlazení může mít každá z nás. Dokonce i ty ženy, které své hřívě nedají pokoj a vlasy často fénují, žehlí nebo kulmují. Jak tedy na to?

Základem je správná technika mytí

Základem všeho je mytí vlasů. Konkrétně pak správná technika a četnost, což je bohužel věc, ve které mnoho žen chybuje. Vlasy si myjte jen 2 – 3 x do týdne, ne častěji, protože pak narušujete jejich přirozený maz a vlasy se stávají suchými. K mytí si pořiďte speciální šampony, které vlasy hydratují a dodají vaší hřívě proteiny, jež je účinně vyživí.

Ustelte si na saténu

Napadlo by vás někdy, že se na kvalitě a vzhledu vašich vlasů odráží i to, na čem spíte? Nejde ani tak o velikost nebo tvar polštáře, jako spíše o jeho povlak. Možná si myslíte, že nejlepší volbou je bavlna, jenže v tomto případě to tak úplně neplatí. Bavlna je sice příjemná na dotek, zároveň je ale známá tím, že do sebe účinně absorbuje vlhkost z vlasů. A to není žádoucí. Pro dokonale jemné vlasy je dobré ustlat si třeba na saténu, který zadrží jak vlhkost, tak oleje ve vlasech.

Jezte zdravé tuky

Možná si teď říkáte: Tuky? No to snad ne! Díky, nechci! Jenže pozor, řeč není o nezdravých, ale naopak o zdravých tucích, které tělu neškodí, ale prospívají. Zdravé tuky najdete například v semínkách, oříšcích nebo rybách.

Když už česat mokré vlasy, tak jedině speciálním kartáčem

Také děláte tu chybu, že ještě mokré vlasy nemilosrdně rozčesáváte? Au au au, vaše vlasy trpí! Když jsou vlasy mokré, neměly byste do nich vůbec zasahovat kartáčem, naopak počkat, až pokud možno přirozeně uschnou. Pokud ale přeci jen vlasy česat potřebujete, například když spěcháte a tlačí váš čas, rozčesávejte mokré vlasy jedině speciálním kartáčem určeným přímo na mokré vlasy.

Foto: Pexels.com, Unsplash.com.

Líbil se ti článek?

Sdílej ho s přáteli
TwitterFacebookWhatsAppLinkedInPinterest
Načítání...

Diskuze