Jak být v životní formě po padesátce? Inspirujte se triky herečky Jennifer Aniston

Dříve nebo později nastane pro každou z nás doba, kdy nám tělo samo řekne, že je na čase se sebou něco dělat. Když jsme byly náctileté, mohly jsme sníst téměř cokoliv, vypít mnohdy i velké množství alkoholu a řada z nás procházela životními etapami, které rozhodně nepřipomínaly zdravý životní styl. V určitý moment je ale čas to našemu tělu vrátit. Inspirujte se triky herečky Jennifer Aniston, která je i po padesátce stále pořádná kočka.

Vajíčka i čerstvá zelenina

Začít musíme samozřejmě u jídelníčku. Zapomeňte na drastické diety, které stejně nefungují a dočkáte se akorát tak jojo efektu. Vaše tělo potřebuje zásobu energie a tu získáte z kvalitního jídla. Herečka Jennifer Aniston (52 let) je známá milovnice avokáda a vajíček. Avokádo je bohaté na vitamíny a minerály. Vajíčka jsou zase bohatá na bílkoviny.

Dalším hereččiným tajným trikem je předem nakrájená zelenina, kterou uchovává v lednici. Když tak na herečku přijde náhlý hlad, má vždy rychlou a zdravou svačinku připravenou v lednici. Nemusí tak sahat po nezdravých pochutinách.

Teplá voda s citronem

Pokud zrovna netrpíte na pravidelné pálení žáhy, můžete vyzkoušet odstartovat den teplou vodou s citronem. Tento ranní drink nastartuje vaše trávení, dostanete do sebe blahodárný vitamín C a navíc vás tento drink příjemně probudí. Je také dokázáno, že každodenní pití teplé vody s citronem předchází například bolesti hlavy a zácpě.

Proteinové smoothie

Nejednou byla Jennifer Aniston načapaná se svým shakem, který nosí na natáčení snad všech filmů. Každý den si dopřeje proteinové smoothie z různého typu ovoce. Často tyto smoothie ještě vyšperkuje macou peruánskou, která obsahuje zásobu aminokyselin, podporuje duševní zdraví a dokonce je považována také za afrodiziakum.

Jóga a pravidelné dlouhé procházky

Při pohledu na postavu Aniston si určitě říkáte, že musí v posilovně trávit hodiny a hodiny. Vy tolik času nemáte, takže není možné být ve stejné formě. Jennifer ale ze všech cvičení nejvíce preferuje jógu.

Pravidelné cvičení jógy zpevní tělo, protáhne svaly i na místech, o kterých jste dosud netušila, že je tam máte. Po hodince cvičení jógy si dopřejte ještě pár minut pro meditaci, která vám vyčistí hlavu a zaručeně se budete hned cítit lépe.

Pokud vás jóga zrovna neoslnila, vyzkoušet můžete dlouhé procházky. Pro otrlé je skvělá třeba rychlochůze. Ideální jsou procházky alespoň 3 až 4x týdně po cca 5 kilometrech. Pokud vám nevadí běhání, tak samy jistě víte, že 5 kilometrů uběhnete za pár desítek minut.

Zasloužený odpočinek

Ke zdravému životnímu stylu nepostradatelně patří kvalitní odpočinek. Toho dosáhnete nejen spánkovým režimem. Snažte se denně spát alespoň 8 hodin. Existují různé studie, které dodnes tvrdí, že spánek je ten nejlepší odpočinek, kterému naše tělo můžeme dát.

Mimo jiné ale můžete vyzkoušet další z triků Jennifer Aniston. Ta ráda a pravidelně chodí na masáže, dopřeje si dlouhou horkou koupel a chodí do sauny. Důležité také samozřejmě je mít se ráda. Budete tak spokojenější vy i vaše tělo.

Zdroj: Daily Mail.


Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.